Infectie cu klebsiella de 6 ani dupa operatia de cezariana

08-12-2018
Ana maria..oana
Nu este medic/terapeut
Ana maria..oana
Buna seara! In urma cu 6 ani am nascut prin cezariana un baietel care este si el contaminat cu klebsiella pe care am descoperit- o la aprox 2ani jumate dupa nastere ( f tarziu) cand am inceput sa ma simt foarte rau...am facut o artrita reactiva..insuficienta mitrala...si de curand histerectomie totala si anexectomie bilaterala...am dus boala pe picioare si am facut diverse tratamente cu antibiotice dar nu reusesc sa scap de acest microb..tot apare la diverse intervale de timp in urina sau in col si vagin...deci si sotul meu a luat aceasta infectie si se simte rau exact cu aceleasi simptome ca mine...baietelul meu a facut pneumonie la varsta de 2luni inexplicabil atunci pt medici care i - au administrat ampicilina cu gentamicina...o perioada nu a avut nimic dar acum la varsta de 6 ani il dor articulatiile si face infectii dese in gat..am fost la colentina si la regina maria pt analize si tratament dar infectia nu cedeaza definitiv..microbul migreaza de la un organ la altul..acum medicul mi- a dat sumetrolim cf antibiogramei si sotului meu la fel..iar copilului zinnat..nu am speranta ca scapam nici asa..nu mai stiu unde sa merg...din ce am citit klebsiella se trateaza cu asociere de antibiotice..ceea ce nu ni s- a recomandat niciodata...va rog spuneti - mi ce este de facut pt ca ne- a distrus viata infectia asta pe care am luat- o din spitalul jud ilfov...multumesc anticipat pt sfaturi
1 comentarii
0
24-08-2022, ora 17:10
RamonaBv
Nu este medic/terapeut
RamonaBv
Buna ziua! Ati rezolvat pana la urma cu Klebsiella la baietel? Daca da, imi putei spune si cum? Va multumesc mult. Ma chinui si eu, am luat 100 de antibiotice si nu am reusit sa scap. Este localizata in gat ( zona orofaringiana, esofag si intestine )
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: