inflamare labie stanga

25-09-2011
divinna
Nu este medic/terapeut
divinna
dupa un tratament cu augumentin1000, m-am pricopsit cu o candica vaginala de toata frumusetea, am incercat cat de cat sa o linistesc cu ginophilus (ovule pt. restabilirea florei vaginale) iar dupa vreo 3 zile a inceput sa se inflameze partea stanga a labilor de la clitoris in jos, zona este tumefiata si rosie, iar la palpare doare foarte rau.
este posibil sa fie o alergie medicamentoasa?zona alterneaza sa se, , dezumfle, , iar se inflameaza.
este vb. de bartholonita?va rog ajutati-ma cu un sfat
3 comentarii
0
27-09-2011, ora 18:56
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
La bartholinita, zona dureroasa este intarita si bine delimitata, de marimea unei monezi. Evolutia este sinuoasa, adica pare ca se amelioreaza, pentru ca sa revina din nou.
0
13-05-2014, ora 21:54
lorena1971
Nu este medic/terapeut
lorena1971
buna seara...am fost la spital acum o saptamina si mi au zis ca am bartholonita...mi s a dat antibiotic augmentin 1pastila la 12 ore timp de 7 zile...am terminat tratamentul dar nici o schimbare...nu ma doare...dar imi da o senzatie de discomfort si putina durere cind tusesc...ce ma sfatuiti sa fac? va multumesc
0
14-05-2014, ora 20:31
andita
Nu este medic/terapeut
andita
Nu va faceti probleme, trece. Am fost si eu in situatia dvs.Dupa ce urinati, tamponati f.bland cu o hartie igienica de calitate, spalati bine zona genitala si aplicati putina pudra pentru copii.Eu nu am facut tratament pentru asta.Trece cam intr-o saptamana, e destul de neplacut si dureros in acelasi timp.Purtati lenjerie intima moale si pantaloni lejeri. Imi spuneti daca v-a folosit sfatul meu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.