Inflamatie vaginala cu mancarime!

30-08-2011
onlyme
Nu este medic/terapeut
onlyme
Buna, de cateva zile am inceput sa am niste mancarimi enorme in zona vaginala, la inceput am crezut ca este ceva trecator, dar a inceput sa persiste, pana cand am inceput sa observ ca labiia mica (buza mica) a vaginului (una doar) este umflata si cu o mica umflatura(ca o ciupercuta mica) care provoaca mancarimea, in viata mea nu am mai avut asa ceva...aveti vreo idee ce ar putea fii??
7 comentarii
0
30-08-2011, ora 10:46
viorica iancu
Nu este medic/terapeut
viorica iancu
Dute te rog la CONTROL ginecologic ca ai ciuperca sa te trateze cu crema de trei ori pe zi si spalaturi vaginale
0
01-09-2011, ora 15:48
Jessica:)
Nu este medic/terapeut
De curând am aceleaşi simptome ca si Onlyme, doar ca fără coloreze. Labiile mici sunt inflamate si provoacă mancarime, chiar jeneaza la mers. Aveţi vreo idee??:-s
0
01-09-2011, ora 15:49
Nu este medic/terapeut
Ciuperca*
0
03-09-2011, ora 00:15
onlyme
Nu este medic/terapeut
onlyme
Locuiesc in Anglia si aici nu te trimit direct la doctor ginecologic, trebe sa mergi intai la medicul de familie, si cand am fost mi s-a spus ca sunt f ok, ce mi se intampla mie se intampla la orice fata si ca este normal...tin sa mentionez ca mancarimea a aparut dupa cateva zile dupa ce am fost la doctor, dar totusi, cred ca se putea detecta inainte de doctor..de data asta e imposibil sa nu vada nimic,
0
03-09-2011, ora 00:18
onlyme
Nu este medic/terapeut
onlyme
sinccer Jessica, iti propun sa mergi si tu la ginecolog..
0
06-09-2011, ora 20:26
asis
Nu este medic/terapeut
asis
si eu am patit la fel... eu m-am dat cu propolis de 3 ori pe zi o sap...si mi s-a vindecat.
0
22-07-2012, ora 15:08
Nu este medic/terapeut
Va multumesc!:) dar nu am mai fost pana acum, am 17 ani! :)) si nu prea stiu ce si cum:D :-s
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.