informatii despre avort medicamentos

29-01-2017
anonima30
Nu este medic/terapeut
anonima30
tocmai trec printr-un avort medicamentos, iar doamna doctor la care am fost mi-a prescris ketonal pentru durere si ergomet. mi-a spus ca ergometul sa il iau dupa ce iau cele 4 pastile si incepe sangerarea. Eu am citit prospectul la ergomet si e pt stoparea sangerarii. Si nu stiu ce sa fac. ca am luat acele 4 pastile de 3 ore si ceva si deabia am sangerat putin si sa nu mai zic ca nu am cramped asa puternice cum spun alte persoane. fiind duminica doamna doctor nu e la cabinet. care a mai trecut prin asa ceva sau a auzit poate ma ajuta si pe mine cu un raspuns.
1 comentarii
0
03-02-2018, ora 09:52
Tink
Nu este medic/terapeut
Tink
Buna. Pana la urma te-ai lamurit cum trebuie sa iei ergomet, vad ca nu este nici un raspuns si in acest moment tare mi-ar trebui si mie aceasta informatie. Eu am inteles ca dupa cele 48 de ore de la inceputul procedurii ar trebui administrat ergomet.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.