Injectii cu polidin
Buna ziua,
Doresc sa raman insarcinata si am facut mai multe analize in acest sens. Am o anexita mai veche (inflamatie) si vreau sa fac niste injectii cu polidin. Daca raman insarcinata la 1-2 sapt. dupa ce fac injectiile, credeti ca afecteaza sarcina sau viitorul copil???
Multumesc anticipat!
Doresc sa raman insarcinata si am facut mai multe analize in acest sens. Am o anexita mai veche (inflamatie) si vreau sa fac niste injectii cu polidin. Daca raman insarcinata la 1-2 sapt. dupa ce fac injectiile, credeti ca afecteaza sarcina sau viitorul copil???
Multumesc anticipat!
5 comentarii
Pana iti va raspunde un medic, haide sa-ti raspund eu din ce stiu.
Nu afecteaza sarcina.
Unele femei, ca sa ramana insarcinate, chiar apeleaza la polidin.
Nu afecteaza sarcina.
Unele femei, ca sa ramana insarcinate, chiar apeleaza la polidin.
Multumesc pt.raspuns, asa stiam si eu dar vroiam sa fiu sigura.
Am auzit ca polidinul este un vaccin si ca mai toate vaccinurile...sunt interzise in sarcina sau inainte de sarcina cu 3 luni, probabil ca polidinul este acceptat...??!
Am auzit ca polidinul este un vaccin si ca mai toate vaccinurile...sunt interzise in sarcina sau inainte de sarcina cu 3 luni, probabil ca polidinul este acceptat...??!
Eu stiam ca in sarcina este binevenit antigripalul.
AM INCERCAT 9 LUNI SA RAMAN GRAVIDA SI NU AM PUTUT SI MI-A ZIS O PRIETENA DE POLIDIN SI SA STITI CA E FFFF BUN.LA MINE A DAT REZULTATE.IN ZIUA CAND MIA VENIT CICLUL AM INCEPUT SA IL FAC SI AM FACUT 2 PE ZI TIMP DE 6 ZILE.DUPA CE LE-AM FACUT IN PRIMA LUNA, MI-A VENIT CICLUL SI IN A DOUA AM RAMAS SUNT FOARTE FERICITA MERITA SA INCERCATI SUNTEM 6 PERSOANE CARE L-AM PROBAT SI FUNCTIONEAZA
Buna ziua,
am facut polidin chiar la inceputul perioadei de ovulatie, 3 zile a cate 2 polidine.Ultimul ciclu a fost pe 27 octombrie, iar polidinul l-am inceput pe 5 noiembrie. Daca raman insarcinata, ce se intampla? Pot pastra copilul? Imi doresc f. mult un copil.
Va multumesc!
am facut polidin chiar la inceputul perioadei de ovulatie, 3 zile a cate 2 polidine.Ultimul ciclu a fost pe 27 octombrie, iar polidinul l-am inceput pe 5 noiembrie. Daca raman insarcinata, ce se intampla? Pot pastra copilul? Imi doresc f. mult un copil.
Va multumesc!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1tratament anexita
- 2anexita veche
- 3avort menstrual? anexita? cistita? stress?
- 5nu reusesc intotdeauna sa ma simt bine in timpul actului sexual
- 4Helicobacter Pylori... de unde as fi putut lua acest virus si cum se transmite?
- 4metroragie cu anexita cronica pe partea stanga
- 3anexita tratata fara rezultat
- 2anexita cronica
- 3Dureri in timpul actului sexual (intr-o anumita zona)
- 4anexita.. dar vreau un bebe
- 6o fi anexita?
- 5anexite, cistite
- 1motiv: anexita sau sarcina
- 0anexita cronica
- 2preludiul menstrual
- 6virgina cu anexita, infertila?
- 2Chiuretajul dupa o sarcina fara embrion (8 saptamani)
- 0Anexita?
- 1POSIBILA ANEXITA - Nevoie urgenta de sfat medical!
- 4Dureri mari vezica, intepaturi ca de cuțit, urinari dese...
Mai multe informații despre: anexita
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

