Injectii cu triamcinolon

10-10-2018
P13
Nu este medic/terapeut
P13
Buna ziua!Am 19 ani si am la nivelul pielii keloizi pentru care am facut 3 injectii cu triamcinolon in decurs de 5 luni!
Problema este ca mi-a intarziat menstruati 2 saptamani, iar in august mi-a venit de 2 ori!
Este posibil ca triamcinolonul sa deregleze ciclul menstrual?
1 comentarii
0
12-10-2018, ora 12:09
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

da exista si aceasta posibilitate insa cel mai recomandat pentru a avea un raspuns sigur va recomandam efectuarea unui test BetaHcg, test de sarcina din sange, este singura modalitate prin care puteti avea confirmarea ca nu sunteti insarcinata si este o dereglare de la tratamentul urmat

O zi excelenta,
Clinica marie Stopes Romania
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.