Întârziere menstruație

04-12-2018
Andreea_mar
Nu este medic/terapeut
Andreea_mar
Buna, mi-a întârziat menstruația, a 3 a zi de menstruație am avut un contact sexual neprotejat fara ejaculare, tin sa precizez ca nu am o viața sexuală activa si o menstruație neregulată. Ultima menstruație am avut-o pe data de 17 Octombrie, si nici acum nu mi-a venit, dupa aproape 2 luni. Am facut un test de sarcina pe 27 Noiembrie si a iesit negativ. Au fost cateva zile in care secreția vaginală a fost mai abundentă si cu un miros neplăcut, iar urina avea culoarea ceaiului. Ce imi recomandați ? Pot fi însărcinată ?
2 comentarii
1
05-12-2018, ora 18:23
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

pentru a afla cu exactitate daca sunteti insarcinata va recomandam sa efectuati un test de sarcina din sange BetaHgc, acesta va da un resultat exact

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes
0
09-12-2018, ora 20:12
Micael
Nu este medic/terapeut
Micael
Buna seara... Am 40 de ani.. Un ciclu neregulat... In octombrie 20 am avut un contact sexual neprotejat dar ferita... Ultimul ciclu a fost pe 31 octombrie... De atunci nici sex... Nici ciclu. Este posibila o sarcina?? Vreau sa specific ca am urmat un tratament cu ovule Macmiror si un tratament cu Atrican pentru o infectie vaginala. Mi.a intarziat ciclul 10 zile. Poate fi o sarcina???...sau intarzierea este de la tratamentul urmat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.