Intarziere menstruatie, teste negative

03-07-2016
Stefana91
Nu este medic/terapeut
Stefana91
Intarziere menstruatie 1 saptamana, testele de sarcina toate negative. Am dureri ingrozitoare de sani, greata(dar nu vomit)durere de burta intensa in ultimele 3 zile..predominant pe partea stanga, dureri de spate.tin sa mentionez ca de mult timp am avut menstruatia uneori si de 2 ori intr-o luna cu toata ca luam anticonceptionale. Sincer sunt ingrijorata pt ca un motiv este pt starea mea dar medicul cu care am vorbit astazi a spus ca nu stie ce as putea avea si m-a recomandat pt ecograf saptamana viitoare..dar intre timp as vrea sa aflu daca a mai fost cineva intr-o situatie asemanatoare si ce sa intamplat ca sa am macar o idee.la ultimul ecograf facut..acum 2 ani mi sa spus sa am chisturi.multumesc
1 comentarii
0
04-07-2016, ora 00:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Posibil sa intarzie menstra de la chisturi.

2. Nu exista ciclu de 2 ori/luna. Ati avut spotting dupa menstra, efect sec de la ac.

3. Nu mai luati ac. Provoaca avorturi timpurii. Sunt un mijloc de contraceptie abortiv si cu multe efecte secundare.

http://www.romedic.ro/forum/marturii-despre-anticonceptionale-83575

4. Recomandarea mea este sexul dupa casatorie, cand se pot face copii si sunt doriti.
Daca nu se poate, folositi prezervativ de fiecare data, pt a evita un avort.

5. Astepati linistita menstra si dupa ce trece, mergeti la ginecolog sa faceti o ecografie intravaginala (cam 100 lei), sa vedeti situatia chisturilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.