intarzierea ciclului mentrual...ce se intampla?

05-08-2011
vyyyoleta
Nu este medic/terapeut
vyyyoleta
buna dimineata!am si eu o problema...am ciclu regulat luna aceasta ar fi trebuit sa-mi vine pe 1, dar sunetem in data de 5 si ciclu nu mi-a venit.am facut un test de sarcina pt ca am avut un contact sexual la jumate lunii iulie in care a ejaculat in mine perioada in care eu eram fertila, dar a iesit negativ.nu am simptome nici ca mi-ar veni ciclu(ma dor sani inainte) nici ca as fi insarcinata...care ar fi cauza????multumesc si ast rasp
2 comentarii
0
06-08-2011, ora 00:25
DenisaBrit
Nu este medic/terapeut
DenisaBrit
Un test de sarcina e cel mai concludent daca il faci la aproximativ 10 zile de la intarzierea menstruatiei.Dupa cele descrise oricine ar zice ca e posibil sa fi insarcinata, dar daca testul a iesit negativ atunci nu cred ca e vorba de o sarcina.Repeta testu peste cateva zile sa te convingi.:)
0
06-09-2011, ora 11:59
deyu13
Nu este medic/terapeut
deyu13
Buna, sunt noua pe aces forum si doresc sa ma ajutati.Eu pana acum am avut ciclu regulat 28-29 de zile.luna trecuta am intretinut relatii sexuale neprotejate, prietenul meu a fost f atent si nu a ejeculat in mine.Specific ca de fiecare data la penetrare am dureri ca prima data, cand eram virgina, iar pe parcursul actului sexual simt dureri si usturimi pe peretii vaginului.Ciclul mi-a intarziat aproape 7 zile se poate sa fiu insarcinata sau este vorba de vreo infectie.Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.