Intarzierile menstruatiei

17-12-2015
manuta2000
Nu este medic/terapeut
manuta2000
Buna seara. Am 15 ani si o problema care nu-mi da pace. Pe 2 noiembrie mi-a venit ultima data menstruatia si fix in seara aceea era sa imi pierd virginitatea. Baiatul a avut prezervativ tot timpul si cand a incercat sa ma penetreze, l-am rugat sa o lasam balta din cauza durerii. Nu a ejaculat si nu a stat in preajma mea neprotejat, iar eu sunt inca virgina. Cu toate astea, inca sunt paranoica cu privire la asta. Acum, dupa mai mult de o luna, pe 18 decembrie, inca nu mi-a venit menstruatia. Tin sa precizez ca de doua saptamani eu fac injectii cu moldamin, iau fier sub forma de pastile si iau si vitamine. Exista o posibilitate sa fi racit deoarece urinez destul de des si am mici dureri in partea abdominala (ca cele din timpul menstruatiei). Care ar putea fi cauza intarzierii menstruatiei ? Am motive sa-mi fac griji cu privire la noaptea aceea sau o fi doar o raceala ?
1 comentarii
0
13-01-2016, ora 21:05
roxymatei
Nu este medic/terapeut
roxymatei
Buna seara. Am mereu probleme cu menstruatia in sensul ca intarzie. Pe 24 noiembrie 2015 am avut ultima menstruatie si trebuia sa am menstruatie dupa calculele mele pe cel tarziu 9 ianuarie 2016. Sunt virgina si nu am avut contact sexual niciodata. Prietenul mau ma mai atinge 'acolo' cu degetul si imi e teama ca sa nu mi se strecoare cumva lichid seminal de-al lui sau sperma chiar, cand face asta. As putea ramane insarcinata in asemenea cazuri? As putea fi insarcinata si din cauza asta sa imi intarzie 19-20 zile? Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: