iritatie in jurul organelor genitale

18-03-2007
ilv
Nu este medic/terapeut
ilv
buna, aproximativ in urma cu jumatate de an a inceput sa i-mi apara in jurul testicolelor o inflamatie rosiatica care se manifesta prin mancarimi si usturimi insuportabile, care cu timpul sa mai retras"vindecat" dar acum mi-a aparut din nou tot cu mancarimi si usturimi, nu am fost inca la medic din jena si si astept un raspuns din partea dumneavoastra,
va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
19-03-2007, ora 00:00
armonierc
Nu este medic/terapeut
armonierc
Salut ILV.Prietenul meu avea iceleasi simptome si l-am trimis la un medic urolog sa-l examineze.Desi este cam jenanta aceasta consultatie, trebuie facuta, pt a se administra tratament.Dar a facut aceste mancarimi din cauza ca avea Tricomonas si nu am stiut nici unul dintre noi, pana nu s-a manifestat la mine, cu mancarimi puternice.Deci trebuie sa mergi la medic sa te consulte, caci ma gandesc ac ai avut un contact sexual neprotejat, in urma caruia ai contactat o boala cu transmitere sexuala. O zi buna si cat mai repede mergi la medic.Pt sanatate neglijezi orice activitate.Armonie
0
19-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Trichomonas-ul nu se manifesta prin "inflamatie rosiatica" in jurul testiculelor! In rest, sfatul ramane valabil, dar nu la urolog trebuie sa mergi ci la dermatolog!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Iritație în zona genitală - cauze și tratament
  •