iritatie penis -pete rosiatice

15-03-2013
dayanag
Nu este medic/terapeut
dayanag
Buna ziua
Daca cineva a mai avut probleme asemanatoare v-as fi recunoscatoare daca mi-ati da un raspuns. este vorba de prietenul meu care acum vreo 2 saptamani avea senzatia de mancarime penis iar dupa cateva zile a aparut o iritatie pe cap ceva rosiatic niste bubite ma intinse, si de jur imprejur ceva albicios oarecum, nici nu stiu cum sa descriu exact. am fost la dermato si i-a spus ca este o iritiatie, i-a dat lomexim de 2 ori pe zi/7 zile. Dupa acest tratament s-a vazut o schimbare insa nu definitiv. Dupa 7 zile de crema, spalat etc, normal ca piele s-a inmuiat iar in contact cu prezervativul s-a exfoliat ( inainte de actul sexual era ok, imediat dupa a 2 a zi s-a exfoliat in zona unde era iritatia in mai multe locuri) iar acum e rosu. am fost iar la dermato si i-a dat triderm. se vede ceva, insa dand cu crema permanent nu se poate cicatriza oarecum pentru ca locul este permanent umed. Eu am avut acum cateva luni candidoza genitala, insa la momentul ala a luat si el tratament flucovim 150 1 pastila pe saptamana, dar atunci nu avea nici un simptom a luat preventiv.
Multumesc frumos
1 comentarii
0
25-03-2013, ora 16:58
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Va recomandam sa consultati un medic dermato-venerolog, este cel mai in masura pentru a va raspunde la intrebarea dvs.

O zi excelenta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: