iritatie si mancarime pe penis

15-08-2010
andrei4ever
Nu este medic/terapeut
andrei4ever
Salut.am o problema mai delicata...am facut otita externa de la mare si am facut tratament cu antibiotice timp de 5 zile mi-a trecut.iar dupa 1-2 zile mi-a aparut o iritatie si mancarime pe penis am crezut ca o fi de la antibiotice nu stiu ce sa zic deja de 3 zile am aceasta problema, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi.mi-e teama sa nu fie ceva mai grav...nush ce sa fac ca nu dispare, va rog niste sfaturi ceva...
5 comentarii
0
15-08-2010, ora 20:20
andrei4ever
Nu este medic/terapeut
andrei4ever
va rog frumos dati-mi un sfat sau ceva..macar sa stiu daca e ceva rgav.de mancat nu prea ma mai mananca dar e rosie,...
0
16-08-2010, ora 08:17
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
nu are nimic in comun otita pe care ai tratat-o si mancarimea de care spui.iti recomand sa consulti un medic urolog pentru a vedea ce ai.mai ales ca ai fost la mare si.
0
16-08-2010, ora 09:33
andrei4ever
Nu este medic/terapeut
andrei4ever
posibil.acuma vad ca e din ce in ce mai rau nici nu mai pot sao decalotez deoarece ma ustura cred ca e umflata.si mai secreta si ceva alb pe ea.mie teama ca e ceva mai grav...
0
16-08-2010, ora 21:39
andrei4ever
Nu este medic/terapeut
andrei4ever
chiar nimeni nu ma poate ajuta cu un sfat ceva.poate ca no fi grav dar nush ce sa zic deoarece ma ustura rau cand o decalotez si o decalotez foarte greu parca ar fi lipita.
0
16-08-2010, ora 22:40
sabbagh
Nu este medic/terapeut
sabbagh
Am avut si eu de 2 ori problema asta, nu stiu ce e pentru ca nu am fost la medic si nici nu stiu din ce cauza apare, dar cu siguranta nu de la otita; nu e un sfat profesionist dar la mine a functionat.
Fa-ti un ceai de musetel, lasa-l la racit si cat mai e putin caldut spala-te bine in zona cu el cel putin o data pe zi, DUPA ce te-ai spalat in prealabil cu apa. Poti chiar sa pui o compresa cu ceai de musetel pentru una-doua ore. E un pic mai greu, dar se poate. Poti sa pui un tampon de vata imbibat in ceai intre preput si gland, stiu ca ustura cand decalotezi, dar fa-o si clateste bine cu musetel acolo. Fa asta zilnic pana trece. Fa-ti in fiecare zi ceai proaspat, nu-l folosi pe cel ramas din ziua precedenta. Mie mi-a trecut dupa 2 zile. Daca nu trece dupa mai multe zile consulta medicul. Mai multe nu stiu nici eu... Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.