Le-am administrat corect?

16-02-2016
Roxanageorgiana23
Nu este medic/terapeut
Roxanageorgiana23
Buna ziua! De aseara ma framanta incontinuu cateva intrebari. Incepand cu data de 04.02.2016, mai exact acum 12 zile am inceput sa iau anticonceptionalele Yaz, la sfatul medicului, bineinteles. Am avut in data de 4 februarie, seara o scurgere, am crezut ca este prima zi de menstruatie dar s-a oprit ulterior. Am continuat administrarea pastilelor de atuncj in fiecare seara la aceeasi ora, asa la recomandarea medicului. Menstruatia nu mi-a venit nici pana astazi. Ceea ce ma framanta este faptul ca aseara am facut sex neprotejat cu iubitul meu, este posibil sa raman insarcinata? Medicul a spus ca sunt protejata abia dupa 2 luni de administrare Yaz si mai ales ca nu le-am luat din prima zi a ciclului menstrual. Ma asteapta la control peste 3 saptamani. Sunt foarte stresata. Pot ramane insarcinata sau pastilele ma protejeaza? Multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  •