lesin, dureri de cap si pierderea memoriei

15-10-2012
nyco20
Nu este medic/terapeut
nyco20
Buna ziua am si eu o problema şi sunt foarte speriata, sora mea de 14ani acum 2saptamani a leşinat după ce a avut dureri de cap şi când şi-a revenit nu îşi mai aducea aminte de nimic şi nu mai cunoştea pe nimeni timp de câteva minute şi acum are în continuare dureri de cap şi menţionez ca în august a mai avut pierderi de memorie de scurt timp va rog îmi puteţi spune ce poate fi va mulţumesc din suflet astept un raspuns cat mai curand
5 comentarii
0
15-10-2012, ora 16:57
nyco20
Nu este medic/terapeut
nyco20
Nu ma poate ajuta nimeni :(((
0
15-10-2012, ora 18:00
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NU draga mea,
pt. sora ta NU se pot da sfaturi pe net!

Neaparat un control la neurologie..si multe investigatii
si
apoi trebuia sa detaliezi, pt ati raspunde un medic:
- cand a lesinat, ora, unde, a mancat?
- era pe strada?
- a certat-o cineva?
- era dezamagita?
- a avut probleme si-n copilarie
etc
sanatate maxima ii doresc
0
17-10-2012, ora 18:06
dr carlogogorita
Identitate neconfirmată
dr carlogogorita
ptr. nyco 20. Informatiile date de tine vis-a-vis de sora ta sunt minime. A lesinat, in timpul lesinului a fost agitata psihomotor, pe care parte a cazut. Sunt foarte multi factori psihosomatici care pot influienta diagnosticarea. Revino cu mai multe informatii si vedem.
0
19-10-2012, ora 13:06
nyco20
Nu este medic/terapeut
nyco20
buna ziua, sora mea era la scoală in acel moment sa simtit rau si a cerut voie sa mearga la baie i sa dat voie si a trimiso cu o colega acea colega a aşteptato afara si ea ai intrat in acel timp o durea capul foarte tare si nu sia mai simtit picioarele si a lesinat cu fata in sus, cand acea colega a vazut ca nu mai ese a intrat sa vada si a gasito jos a chemat profesori au duso in cabinet si au chemat ambulanta, in acest timp ea sa trezit dar5 nu mai cunostea pe nimeni, nu isi aducea aminte de nimic si tremura a luato ambulanta si ia facut un calmant si a trimis-o acasă, apoi mama a mers la medicul de familie si a trimis-o sa ii facă alte investigati la cap a mers dar pe 25luna asta ii da rezultatuasta e povestea care mia spuso mama pentru ca eu nu sunt in tara, si acum mia spus ca zilele trecute sa trezit din somn plangand si nu stia unde se afla si are dureri de cap in continuare, stiu ca nu mai e mult pana ii da rezultatu, dar vroiam doar sa imi dati cun sfat, ca eu nu mai pot dormi de cand am aflat...va multumesc
0
19-10-2012, ora 16:34
dr carlogogorita
Identitate neconfirmată
dr carlogogorita
da, este foarte bine ca s-a dus la investigatii. Cauzele pot fi multiple, poate fi o hipocalcemie dar si comitialitate, etc. Nu te speria, ai rabdare sa vina analizele. In zilele noastre medicina este foarte avansata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Leșinul
  • Durerea de cap
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Consumul de vin roșu ar putea preveni pierderile de memorie
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Persoanele care nu conștientizează pierderile de memorie au risc crescut de Alzheimer
  • Suplimentele pentru îmbunătățirea memoriei chiar funcționează?
  • Retinopatia ar putea indica viitoare probleme de memorie
  •