Limba crapata.

09-01-2014
Catalin Marius1
Nu este medic/terapeut
Catalin Marius1
Buna ziua, Ma numesc Catalin, am 18 ani, problema este ca de cativa ani parca tot mai rau limba se crapa, acum pot zice ca o am crapata pe mijloc si ambele parti laterale, uneori ma ustura cand consum, suc, alcool, 'ca oricare' si dimineata cand ma trezesc parca am ceva pe limba de culoare alba asa..daca stiti un tratament ceva sau oricare raspuns e bine primit, va multumesc !
2 comentarii
0
09-01-2014, ora 18:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Limba este OGLINDA tractului digestiv
2 ai probleme serioase mai jos..stomac, intestine.. asa ca faci investigatii la gastro si in aralel se rezolva problema cu limba
3 local.. apa de gura dupa fiecare masa si Vit A uleioasa cateva picaturi cu putina miere de albini tinuta in gura
4 sa Terminat pentru tata viata cu energizantele, cola, alte sucuri acidulat, fructe citrice, otet..s.a care irita
0
07-02-2014, ora 23:17
c.emi
Nu este medic/terapeut
c.emi
Buna ziua, am 22 de ani...si tin sa va anunt ca aceeasi problema o am si eu...limba crapata..., dimineata cand ma trezesc... este plina de 'o ciuperca' (poarta forma unor 'dungi', albe)...cand inghit...uneori, parca ceva retine 'la nivelul amigdalitelor' in plus de asta nu prea stau bine cu kg. am 1 metru 80 si inaltime,... 65...max 70 am avut!!Nu am facut analizele!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •