Lipsa activității sexuale în relație

14-03-2021
Mihaella00
Nu este medic/terapeut
Mihaella00
Bună ziua, am o relatie de trei ani cu un băiat, iar de 2 ani si jumatate nu s-a mai întâmplat nimic intre noi. El a trecut printr-o intervenție chirurgicală in zona intimă iar de atunci nu mai avem relații sexuale. La doctor nu vrea să se ducă fiindca nu are nici o problemă, zice el. I am facut programare dar a anulat-o. Nu știu ce să fac, în rest ne înțelegem bine. Poate mă veți ajuta cu un sfat.
Mulțumesc!
8 comentarii
0
14-03-2021, ora 16:20
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Ar trebui sa va intrebati, si sa-l intrebati, despre ce este relatia dumneavoastra? Si care ar fi perspectivele?

Pare ca sunteti mai mult amici, colegi de camera, si va pacaliti ca sunteti intr-o relatie.
0
14-03-2021, ora 20:58
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Ce fel de relatie ai cu baiatul acela daca spui ca de 2 si jumatate el nu mai poate sa aiba un contact sexual cu tine (sa inteleg ), pai ce mai astepti, ce -ti mai doresti , acum sunteti frati. Poate tu vrei o familie , copii, Mai si ceri sfat aici, cum poti sa nu faci singura o alegere corecta ?
0
14-03-2021, ora 22:13
Mihaella00
Nu este medic/terapeut
Mihaella00
Am tot așteptat să se ducă la medic pentru că e o problemă medicală la el sau este în depresie după acea intervenție.
0
20-03-2021, ora 18:56
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Poate fi și în depresie, dar în acest caz ar trebui să existe și alte simptome.
Nu dați alte detalii în afara lipsei activității sexuale. I-ar face bine să apeleze la un psiholog, pentru că pot fi și alte probleme pe care nu vi le comunică dvs.
0
20-03-2021, ora 19:12
Mihaella00
Nu este medic/terapeut
Mihaella00
Mi-a spus că îi este frică de spitale și să nu mai insist cu problema asta, că se va duce când va fi pregatit.
0
20-03-2021, ora 21:47
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Poate se teme și din cauza a ce se întâmplă în spitale la ora actuală.. E important să discutați ca să-ți dai seama că nu din rea voință nu se duce să rezolve.
Să-ncerce să meargă într-o policlinică, pentru că un simplu control cu mască, cu dezinfectarea mâinilor după ce iese de acolo, nu-i așa de periculos. Dacă nu e nevoie de o altă operație se poate rezolva și în policlinică, important e să ajungă la un medic. Să nu fie și o problemă emoțională, să nu fi apărut anxietatea de performanță, și de asta să refuze contactul sexual. Contează și atitudinea ta, convinge-l că e pentru binele lui și tu ești alături de el și-l susții. Să nu simtă că pui presiune pe el.
0
20-03-2021, ora 22:48
Mihaella00
Nu este medic/terapeut
Mihaella00
Mulțumesc mult pentru răspuns.
0
08-08-2021, ora 17:39
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai gagicu tau e beat sau drogat ? Cum sa zica ca nu are o problema daca nu mai poate sa aiba relatii sexuale ?! Ce naiba, inseamna ca nu il duce capul daca nu isi vede problema, e cam redus.
Doar faptu ca nu face sex la tinerete e simplu de vazut ca are o problema, si orice prost vede asta.

Dar daca va intelegi f bine in rest, e okey, sexu se mai poate rezolva si cu mana si cu altele, iubire si intelegere sa fie pana la urma, na, zic si eu.

Cand va fi pregatit ? Peste 100 ani ? Ce dracu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici