lipsa ciclului, tratament... exista sanse sa am un copil?

29-10-2008
tenuta
Nu este medic/terapeut
tenuta
Am 39 de ani, si doresc foarte mult sa am un copil, dar de vreo doi ani am mari probleme cu menstruatia care se incapataneaza sa vina. Am facut tot felu l de analize, unde progesteronul a iesit sub limite si de jumatate de an fac tratament cu duphaston pt a avea menstruatie. Va rog sa-mi spuneti daca exista alt tratament mai bun decat duphastonul si daca mai am sanse sa fac un copil...
3 comentarii
0
30-10-2008, ora 12:03
ubo_o@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ubo_o@yahoo.com
Si eu am facut acelasi tratament de un an de zile dupa care menstruatia a revenit normal timp de 6 luni de zile, dar in luna octombrie 2oo8 iar am avut probleme.Am mers la doctor mi-a recomandat acelasi tratament dar pana in prezent nici o modeficare.Eu am 4o de ani, am o fetita de 18 ani si imi mai doresc un copil si ma inspaimanta gandul ca am intrat la menopauza, chiar am avut acele simptome.De 4 ani nu am mai ramas insarcinata nu cunosc motivele fiecare medic are alte variante ceea ce ma debusoleaza total.Daca aflati mai multe detalii contactati-ma.Voi incerca sa i-au legatura cu un alt medic si va voi tine la curent.Nu va descurajati, VIATA ESTE O LUPTA.
0
07-02-2009, ora 21:23
grigorita_laura
Nu este medic/terapeut
grigorita_laura
Am 39 de ani, am 3 copii.Multumesc lui Dumnezeu!Ultima data cand am avut menstruatie a fost in decembrie anul trecut.In ianuarie nu mi-a mai venit, iar luna aceasta iar nu.De cateva saptamani am insomnii, sunt chiar irascibila cateodata, dureri de cap uneori.Am intrat oare in menopauza?Nu cred sa fi ramas gravida,
0
16-03-2009, ora 23:06
lena2009
Nu este medic/terapeut
lena2009
am probleme cu ciclul de cand ma stiu, am un copil de 11 ani, am 35 ani si nu mai am ciclu de3 ani, in 2005-2006 aveam de 2 ori pe an, apoi o data pe an iar din 2007ianuarie am mai avut doar ceva in septembrie 2008, se poate sa fiu la menopauza?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •