vreau sa-mi vina ciclul din nou...

04-10-2007
anarh
Nu este medic/terapeut
anarh
Buna ziua. Am o mare problema: lipsa ciclului menstrual inca din februarie anul asta. Am luat Yasmine 6 luni apoi le-am oprit pentru ca ma deranja spotting-ul. De atunci nu mi-a mai venit ciclul. Am facut tratament cu Duphastone dar fara succes. Ce sa fac? Imi doresc ciclul inapoi...vreau copii, vreau sa ma simt femeie! :(
2 comentarii
0
04-10-2007, ora 00:00
ioana mity mit
Nu este medic/terapeut
ioana mity mit
tot asa ca tine am patit si eu
din 15 februarie nu am avut menstruatie, am luat brocriptina, orgametril, dostinex, si duphaston iar dupa ce am luat o cutie de duphaston am inceput sa am greturi si varsaturi si foarte mari stari de oboseala, am focut un test de sarcina si a iesit pozitiv. acum port in pantece un bebelus de care suntem foarte fericiti si eu si sotul meu. dar cum se face ca am ramas insarcinata nici acum nu stiu, iar medicul nu mia dat un raspuns concret. eu inclin sa cred ca de la tabletele de dostinex si orgametril. nu mai conteaza acum.
sper ca D-zeu sa iti ajute si sa fi si tu fericita cum sunt eu de bebelusul pe care il port cu mine peste tot. numai bine.
0
16-10-2007, ora 00:00
anarh
Nu este medic/terapeut
anarh
Buna! Merci mult de incurajari. Nu stiu totusi daca este cazul sa fiu atat de optimista. Am primit rezultatul analizelor hormonale:
TPO - 0.65UI/ml;
free T4 - 0.75ng/dl;
TSH - 0.9538microUI/ml;
Prolactina - 11.00ng/ml
Estradiol - 27pg/ml
LH - 0.83mUI/ml (asta e foarte mic..)
FSH - 5.33mUI/ml
Poate cineva sa-mi interpreteze si mie ce inseamna astea? Sunt infertila? Gata, s-a terminat? :((
Sunt disperata...
Multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •