Lipsa menstruatie

12-04-2015
beatricerox15
Nu este medic/terapeut
beatricerox15
Buna ziua.Am 17 ani si pe data de 20 feb, prietenul meu si-a dat drumul in pantaloni si s-a frecat cu penisul de vaginul meu, apoi si-a bagat degetul de cateva ori.Este posibil ca o parte din sperma sa fi ajuns in vagin ? (precizez ca sunt virgina, si nu am intretinut relatii sexuale).Daca da, e posibil sa raman insarcinata?(abia imi trecuse menstruatia si sangeram inca putin)
Precizez ca atunci a fost ultima oara cand am avut menstruatie, nici pana azi nu mi-a venit, doar o scurgere maronie in urmatoarea luna.Iar pana acum, am avut simptome care tineau doar cate o zi:greata(nu am vomitat, si a tinut doar mai putin de o ora), urinam frecvent timp de 3 zile, durere puternica de ovare in partea dreapta care atinut doar o ora, si durere usoara aproape nesimtita in zona pelvina.
7 comentarii
0
12-04-2015, ora 18:32
xodiac
Nu este medic/terapeut
xodiac
Nu sunt medic sau ceva, doar un simplu utilizator a forumului. Pot sa intreb daca ai facut un test de sarcin sau 2 teste pentru a fi sigura?
0
12-04-2015, ora 18:51
beatricerox15
Nu este medic/terapeut
beatricerox15
nu am facut niciun test.Vreau doar sa stiu daca e posibil :/
0
12-04-2015, ora 23:32
xodiac
Nu este medic/terapeut
xodiac
Daca a avut sperma pe degete sau exista sperma la intrarea in vagin, exista o sansa sa ramai insarcinata. Sperma trebuie sa ajunga in interiorul vaginului pentru a putea ramane insarcina. Si ca sa ajunga sperma in interior trebuie sa se afle pe ceva, gen degete, la intrarea in vagin si prin introducerea degetului sperma va fi impinsa in vagin. Daca tu crezi ca a ajuns sperma in vagin, faci un test de sarcina sa te asiguri. Daca iese negativ si simptomele iti raman, ar fi bine sa te dugi la ginecolog pentru ca simptomele tale coinci cu unele boli. Unele boli provocate de diversi virusi duc la simptomele tale si la dereglarea ciclului menstrual. Un examen ginecologic si o analiza a secretiei vaginale iti poate da un raspuns concret si corect.
De altfel este indicat ca odata cu inceperea vietii sexuale sa te duci si la ginecolog.
0
13-04-2015, ora 12:44
beatricerox15
Nu este medic/terapeut
beatricerox15
Nu avea nimic pe degete, era doar umezeala si vreau sa stiu daca ar putea sa fie si sperma.
0
13-04-2015, ora 14:44
xodiac
Nu este medic/terapeut
xodiac
A ejaculat fara sa intri in contact cu sperma lui, iar dupa aceea s-a frecat cu penisul de vaginul tau. Se poate sa ramana sperma in uretra si atunci cand se freaca de vagin sa lase cateva urme, iar prin penetrarea usoara cu degetul sa impinga sperma in interiorul vaginului. Sansele ca sa ramai insarcinata astfel sunt destul de mici. Mai ales ca esti virgina si nu poate sa penetreze prea adanc.
Ca sa raspund la nedumerirea ta: da, poate sa patrunda sperma in interior prin aceasta metoda.
Iar ca sa fii linistita: sunt sanse infirme ca sa fi ramas insarcinata. Cel mai probabil ai luat o bts sau ai facut una.
0
13-04-2015, ora 21:22
beatricerox15
Nu este medic/terapeut
beatricerox15
Nu m-a penetrat adanc cu degetul.Si ce anume inseamna "bts"?
0
14-04-2015, ora 00:14
flo1000
Nu este medic/terapeut
flo1000
bts=boala cu transmitere sexuala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: