Lyme- borelioza!!! Este cineva bolnav?

222 comentarii 1 23 ..... 7 8 Înainte ›
0
01-10-2018, ora 19:42
Flrazvan
Nu este medic/terapeut
Flrazvan
merci adragomir26. Maine ajung si eu la Dna Dr Tatiana Rosca pt prima oara. Si probabil zilele urmatoare la analize. O intrebare voi ati avut ceafa blocata perioada indelungata ( eu de 2 ani o am asa) si dureri costale si in mijlocul coloanei. La fel inca un simptom dubios: tensiune 15 cu 10 sau 16 cu 10. ?
0
01-10-2018, ora 21:36
D
Nu este medic/terapeut
D
M ar ajuta foarte mult sa aflu daca Flrazvan a luat legatura cu dna dr. Tatiana Rosca contactand o la nr de telefon postat pe forum. Multumesc.
1
01-10-2018, ora 23:38
Flrazvan
Nu este medic/terapeut
Flrazvan
Am mers prin centrul Provita.
1
02-10-2018, ora 15:49
adragomir26
Nu este medic/terapeut
adragomir26
@Flrazvan ceafa complet blocata din cand in cand. Dureri de ceafa, zilnic:). Am citit undeva ca, in unele cazuri, aduci si afectare cardiaca. Deci e posibil. La mine, tensiunea a fost mereu joasa insa pulsul este mare si apar din cand in cand aritmii.
1
02-10-2018, ora 15:51
adragomir26
Nu este medic/terapeut
adragomir26
@Doina68 poti incerca si la Centru Medical Dr. Furtuna Dan.
0
02-10-2018, ora 20:49
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
Pentru Flrazvan.Azi m-am informat exact ce gen de medicină e clinica de la Cluj unde fac tratamentul.medicina biologică...dar ei o combină si cu homeopatie si alternativă...
0
03-10-2018, ora 12:54
camcuta
Nu este medic/terapeut
camcuta
cu care dintre voi as putea vorbi pe privat? Puteți să.mi lăsați un mail să va contactez...? Va mulțumesc mult..sunt și eu bolnava..am trecut prin multe..sunt in germania..am fost in Romania la Ion, sunt in tratament.
Dar nu mă simt minunat..va rog daca puteți să.mi împărtășiți din experiența coasta..lăsați un mailunde sa va pot contacta.și eventual cine are adresa clinicii din Italia..sau daca ma puteti ajuta cu informații, va mulțumesc mult
0
03-10-2018, ora 14:38
camcuta
Nu este medic/terapeut
camcuta
.Locuiesc si eu in Germania.Aproape de 2 ani au început primele simptome de oboseala..nu făceam altceva decât mergeam la lucru și după aceea direct in pat, nu mai puteam. Apoi au început dureri de cap, și stări de rău..Ptr că nu eram înscrisă la medic de familie, m.au amînat nu mă pot primi.E u puneam totul de seamă oboselii, ptr că lucrăm f mult..noroc că după 3 zile începuse concediul și sperăm să.mi revin.Plec spre România unde după 3 zile îmi apar bube pe corp, mincarimi- diagnosticat in Romania-varicela.Am pus iar totul pe seama varicelei apoi au început dureri de masele, partea dreapta, maxilar, urechi, timple...după 3 săptămâni de varicela apar alte pete ca niste cosuri, și mincarimi-, senzația că te arde..aici spuneau că e alergie...apoi senzația că am un par in gît, afte bucale.Au început și durerile groaznice de spate, parca cineva cu un ciob de sticla scobea înăuntru sau animale cu ghiarele scobeau pe.acolo, durere de stern.si dureri ale organelor interne, odată direcția ficatsau splina alta data rinichi., insotita cu neputinta de a mînca, ma simteam plina..Durerile de maxilar, gingie continuau cu toate că stomatologul zicea că totul e in ordine.Durere de ureche si git ( partea dreapta)odata mă ardea inauntru, cîteodată aveam frisoane in git si ureche, apăruse și reflexul de voma la spălatul pe dinti..groaznic.Am început să și amețesc in miscare și in repaus..să.mi pierd echilibrul..și am început sa merg sacadat, ca o persoana cu desabilitati, nu mai puteam să-mi țin ochii deschiși, începuse să.mi fie rău să nu mai pot mînca deloc..Ajunsesem la limita nu ma stiam ce să fac, după o grămadă de umblat la doctori, o doctorita de familie din Germania a descoperit că am borelioza.. proteina 41 și 39 pozitine( burdorferi si afzelii( că si tine Ale 73 :)2 in 1, :)..primesc 3 săptămâni de doxicilina..in primele 3 zile am vomitat mereu, nu puteam să le iau, nu puteam respira, tremuram, imi era rau.după care cu un ventilator am reușit să înghit medicamentele.spre finalul terapiei..mi se.au umflat pleoapa ochiului drept de vreo 2.3 ori..și am avut o sincopă...stăteam la tv iar deodata mi se făcuse rău..auzeam numai sonorul televizorului care se îndepărtă din ce in ce mai mult, nu mai vedeam, nu mai puteam respira, senzația că.ti amorțește coșul pieptului, și simțeam că mă afund tot mai mult in pat.După terminarea primei cure de antibiotic..a început iar sa.mi fie mereu somn, să tinjesc in pat, să nu reușesc să.mi țin ochii deschiși.Am mers la alti a doctori care.mi spuneau că nu au ce face că ceea ce era necesar, - cura de doxicilina- am primit.o și că nu mai ce face..asta e Germania, așa că nu se mai zică nimic de Romania!!va rog!!nimeni nu mai.a băgat în seamă, ma ignorau complet, , groaznic să nu fii băgat în seamă.așa am citit pe net și am citit de d- ul Ion Aici mi.a repetat analizele și-au ieșit tot asa plic ceea ce mai aduce mușcătura de căpușă: Bartonella, cocksie, herpes, virus sii inca citeva. Acum sunt in terapie 4 luni de antibiotic + naturiste...sunt momente cînd mă simt mai bine dar și momente cînd nu.mi.e bine. :) Dar o sa fie!!! :)sănătate tuturor!!!!
0
03-10-2018, ora 18:36
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
Pentru camcuta.Vreau sa luam leg in privat.Nu te speria si eu am avut asemenea simtome..Totu se va rezolva.Am să-ți las nr meu de tel 0742490688 doar o luna ma gasesti la acet nr, in rest pe cel de Germania.Eu sunt in Romania..poti sa ma contactezi oricand, avem multe de vorbit, Eu am avut probleme destul de mari si de vedere si simțeam că mă sufoc si dureri de stern., puls si tensiune mărită. Tare mi-aș dori să scrie aici mai mulți care sau tratat de borelioza, sa incercam sa ajutam !!Un sfat e foarte important pentru cei ce nu stiu care e direcția bună!!!Multa sanatate tuturor!!!
0
07-10-2018, ora 09:12
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
Buna tuturor!!! Pot spune ca am primit cea mai frumoasă veste de la medicul meu...Bravo esti vindecata ne vedem peste 6 luni.!!! Nu va pierdeți speranța borelioza se vindeca.!!!Eu am fost un caz grav si am reusit.Tratamentul l-am inceput in martie.Multumesc bunului Dumnezeu si Romedic..ca de pe forum am cunoscut pe cineva care mi-a spus de clinică..Mersi Moli..Va doresc tuturor multa sanatate!!!
0
07-10-2018, ora 15:51
nunuke
Nu este medic/terapeut
nunuke
Buna tuturor!

@Ale73
Ma bucur ca esti vindecata. Te simti bine? Mai ai simptome usoare? Cum ai suportat tratamentul? Ce ai primit pastile, injectii, picaturi, solutii? Am notat nr tau de telefon si daca imi dai voie o sa iau legatura cu tine.

@adragomir26
Cum te simti? Mai ai dureri de ceafa si aritmii?
Sa stii ca datorita tie sunt pe forum. Am citit prima ta postare( depre lupta ta cu boala si cu sistemul nostru sanitar) si mi-ai dat curaj.
Dupa 2 cure de antivirale si 2 cure de antibiotic mai trebuia sa continui cu antibiotic?
Ce parere a avut dna dr. ?

In 2016, dupa o muscatura de capusa, am fost diagnostizat cu lyme cronic. Deci boala e veche nu de la capusa din 2016. Nu am avut simptome foarte dure, dar nu ma simteam tot timpul ok.
Dureri de ceafa, amorteli, aritmii, oboseala, dureri articulare, probleme cu vederea.
Am facut o cura simpla cu doxiciclina la recomandarea medicului de familie, apoi tratament naturist pt intarirea imunitatii – curcuma, deparazitare, vit C, multivitamine, picaturi beres, argint coloidal, ciuperci medicinale, oxy crystal, sauna, dieta vegetariana, probiotice. Cum m-am lasat de ele simptomele au inceput sa reapara…
Anul acesta la Borrelia Centrum am facut analize mai amanuntite si am borrelia afzelli, cu alte infectii bartonella si mycoplasma.
In august am incercat un tratament cu antibiotice ( 3 feluri) si nu am rezistat. A fost un soc pt mine, ca eu sunt constiincioasa si serioasa, nu las lucrurile neterminate.
Acum dl dr Ion mi-a recomandat o cura mai usoara de 5 luni, dar nu mai am curajul sa incep. Stau si ma gandesc ce sa fac. Ma simt destul de ok, nu am probleme mari. Are rost sa irit bacteriile astea? In timpul tratamentului cu antibiotic incep sa se agite.
Ce parere aveti? Va doresc multa sanatate tuturor.
0
08-10-2018, ora 10:02
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
@nunuke Buna !!! Orcine poate sa ma contacteze, i-mi doresc sa se vindece toata lumea !!! Eu am făcut un singur tratament de 3 saptamani cu doxicilina, medicii germani atâta stiu.Pentru mine a fost un esec total..pe parcursul tratamentului.ma suntem din ce in ce mai rau, credeam ca sunt reactii Herx si e normal, dar mai tarziu mi sa spus ca eu eram alergica la doxicilina. Acuma sunt bucuroasă că sa intamplat asa.De frica de antibiotice am incercat alt fel de medicină și bine am făcut!!!.Tratamentul ce l-am făcut nu-ti da reactii adverse.Incepi sa simti ca dispar din simtome, una dupa alta...si te simti din ce in ce mai bine. Momentan din cand in cand usoare amorteli sau usoare dureri articulare, care in timp pot dispărea cu totul, sau sunt sechelele lăsate de borelia...o sa vedem in timp. Tratamentul consta in picaturi... Tot felul de vitamine...sunt multe... se schimbau de la luna la luna in functie de ce avea nevoie corpul meu.Erau tipuri de mâncare ce nu aveam voie sa le mănânc...Si terapia ce o făceam..eram conectată la ceva aparatură.unde din martie pana in octombrie am făcut 24 de ședințe adica in total 24 de ore. Nu am primit pastile decât nistatina... pentru candida intestinala, dar nu am putut duce tratamentul la bun sfârșit. După 3 zile am inceput sa vomit...am luat legatura cu doctoraita mea si mi sa spus sa opresc tratamentul. Tratamentul ce l-am făcut nu este bio rezonanta, cum am mai fost întrebată.este medicina biologică cu totul alceva...La 20 de ani am fost muscata de 2 capusa...bacteria sa activat dupa 25 de ani, cand mi-a scăzut imunitatea.asa mi sa spus si de la Ausburg si de la cei din Cluj.Multa sanatate tuturor!!!.
0
10-10-2018, ora 13:31
nunuke
Nu este medic/terapeut
nunuke
Buna si multa sanatate tuturor!

@camcuta
Cum suporti tratamentul prescris de Dl dr Ion?
Si eu am schema de tratament de la Dl dr. pt 5 luni de zile. Antivirale, antibiotic + naturiste.
Mi-a spus ca este un tratament suportabil. Inca nu am inceput.
Tu cum te simti?
0
10-10-2018, ora 17:19
camcuta
Nu este medic/terapeut
camcuta
Ale 73 îți mulțumesc..am incercat sa sun..dar a intrat căsuța vocală..o să mai încerc.vă mulțumesc celor ce ați răspuns..înseamnă mult ptr mine...vreau sa impartasim pareri...și să vedem cum decurge situația. Si la voi și la mine.mă bucur că ești vindecată..ești o fericită..să de-a DOmnul sa rămâi tot așa...nu știi ce veste buna îmi dai..mă bucur ptr tine..și îmi doresc asta și ptr noi..celialti..
0
10-10-2018, ora 17:40
camcuta
Nu este medic/terapeut
camcuta
Ptr nunuke...
Eu am inceput imediat ce mi.a dat tratamentul..e suportabil...Mă simt cu mult mai bine decât înainte..nu mă mai dezechilibrez..și nu mai amețesc..nu îmi venea să cred..dar e adevărat.problema ca La tratamentul cu azitromicina, și tinidazol si tetraciclina..am avut un moment cînd...a început din nou...sa ma simt că mi.e rău, că nu pot sufla..urmăream un film la tv, am inceput din nu sa aud sonorul indepartindu- se, și simțeam că amorțesc..că în următorul moment leșin..M.am tot masat la cap, piept și mâini...și am adormit..dar dimineață
.cînd m.am ridicat din pat am avut aceleași simptome..mi.era rău..nu mai puteam respira, vorbeam încet..și simțeam că voi leșină in urmatorul moment..am sunat prieteni din Romania sa ma sune să mă țină de povesti...să nu leșin..așa teama imi era...Sunt in Germania( vreau sa reamintesc), dar după atîta mers pe la doctori..și nefăcut nimic nu mai vroiam sa ajung pe la doctori aici.Dar la sfatul prietenilor am chemat salvarea...m.au dus la spital..( n.au făcut absolut nimic acolo) mi.au adus o psihiatra..in fine..după vreo 2 - 3 h situația s.a mai ameliorat..nu.mi mai era așa rău..dar cînd vedeam și auzeam oameni vorbind..aveam senzația că amețesc, că.i aud prea tare și totuși înfundat cumva.a doua zi simptomele au fost mai ușoare dar auzul mi se modificase, sonorul la tv nu.l mai auzeam, trebuia să.l dau mai tare decât deobicei..și auzeam înfundat și cumva f aproape de mine...dacă vorbea cineva in fata mea..parca începuse să ma deranjeze..auzeam prea tare..și totuși nu auzeam bine..ceva ciudat nu pot explica..am făcut o Sonografie Aici in germania..mi.s ieșit puțin modificat auzul.dar au zis sa revin peste 6 luni cu un control.A să că tot incercam sa iau legătura cu pers care suferă că și noi.msa împărtășească din experiența lor, să văd de unde mi se trace totul.Eram că și cu capul in nori..eram conștientă dar parca m.ar fi putut manipula cineva..așa simțeam..nu puteam să mă concentrez, , , uitam..m.am speriat f mult! Dar..in timp mi.a trecut încet încet.Aici in germania metri și la un doctor naturist care îmi face terapie cu singe..imi ia singe din mins si.l Baga intramuscular+ vitamins b..poate mă ajută să asta..Doctorul asta, mi.a dat ptr concentrare si vivacitate o tinctura elei cu urina, , dar nu cred că de.asta m.am simțit mai bine...cred că de la tratament a fost.apoi am căutat pe net și am găsit o doamna care scria că tinidazol da puternica reactie Herx, iar eu cînd m.am simțit rau
0
10-10-2018, ora 17:49
camcuta
Nu este medic/terapeut
camcuta
Sorry.

Cind m.am simtit rau eram la tratamentul cu tinidazol, reamintesc...
Acum mai am momente cînd simt durere de spate și pe piept, , și intre astea doua că și cum un animal cu gheare tot scobește acolo, , asta am simțit și înainte să fiu diagnosticata cu borelioza..Dar, specific sunt zile și zile..acum am inceput sa merg cu bicicleta, nu mai dorm atîta, reușesc să mă plimb mult pe jos..și mă simt mai bine, iar faza cu auzul a revenit aproape la normal...și sunt mai agila, mai receptiva, că și înainte..Pe mine m.a ajutat tratamentul dar mai am momente cînd nu e totul strălucit, dar rezumind.mă simt cu mult mai bine decât înainte.vrwau să vorbesc și cu ale 73 sa.mi împărtășească și ea din experiența ei.părerea mea sa incepi..că o să fie mai bine...dar fiecare decide ptr el..oricum sănătate..că de asta avem nevoie..!! Pe curind!!!
0
10-10-2018, ora 18:15
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
Camcuta... intr-adevar nr de Ro vad ca nu mai pot sa-l folosesc din pacate...dar dacă te uiți la mesajele mele din urmă, o sa găsești un nr de ger...care eu cat am fost in Ro era scos din tel...Azi m-am intors in Germania si voi folosi din nou nr de Ger.
0
10-10-2018, ora 20:28
andrei_zz
Nu este medic/terapeut
andrei_zz
buna ale73. sunt o persoana cu totul respectabila, membru in uniunea scriitorilor si decorat prezidential. te rog f. mult, ca si pe alti confrati de suferinta, sa ma suni. am format nr. tau, dar tel tau are restrictii. sarumana si Doamne ajuta. 0741-10.13.39
0
10-10-2018, ora 20:33
Flrazvan
Nu este medic/terapeut
Flrazvan
Dragi toti pana la urma la mine se pare ca nu e borelioza. In DFM WB si Torch10 nu au iesit borelioza. Insa Proteina 41 a iesit pozitiva ( intensitate 57, pragul fiind 18).
Credeti ca ar putea avea legatura eventualele spirochete gasite in torch ( virus rubeolic, Citomegalovirus, HSV1, Varicella Zoster ) cu simptomele mele: durere spate ( ceafa, torace, lombar si coccis, durere cap / arsuri nevralgii, si intepaturi in piept si pe coaste, dureri vagi in tot corpul inclusiv in cosul pieptului)?

Ale
Poti sa ne dai mai multe detalii cu privire la medicina asta biologica. Ce trateaza ? Cum trateaza? Vad ca e un centru si in Bucuresti.


Multumesc !
Razvan
0
10-10-2018, ora 22:03
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
Buna andrei_zz in urma cu ceva tîmp noi am discutat in privat.Nr de Germania sigur funcționează acum.Am fost o perioadă plecată în țară și am folosit un nr de ROMANIA.
0
10-10-2018, ora 22:47
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
Flrazvan...eu nu pot da foarte multe detalii despre medicina biologică, pe mine ma făcut bine., Si am scris exact ce am avut.Eu am ajuns la ei tot prin cineva, Am început tratamentul si am vazut ca ma simt tot mai bine.si sincer nu am pus foarte multe întrebări... Cand citesc simtomele tale parcă nu-mi vine a crede ca nu e borelia.Borelioza e boala cu 1000 de fețe, la unii da niste simtome încât debusoleaza si medicii...Cel puțin mie mi-au spus destui medici, ca asa o boala cu atâtea simtome , nu exista.. Am avut peste 100 de simtome...Boreia te poate afecta muscular...osos sau neurologic.Cei afectați neurologic sunt cu mai multe simtome...Da intr-adevar am auzit ca ar fii si in Bucuresti un centru.
0
11-10-2018, ora 10:13
camcuta
Nu este medic/terapeut
camcuta
Da, subscriu si eu.Flrazvann, borelioza e ca un cameleon..o boala cu infecții multisistematice.deci nu e de glumit...părerea mea poți să mergi la clinica unde a fost Ale73 sau in Livezeni, Mureș sau Constanta la Dr ion...cei care s.au confruntat cu multe cazuri...pot sa daea uvvrdict definitiv. Eu atita stiu pe propria.mi piele, că m.am simțit f f F rau, nu mai ieșeam din casa, așa rău mă simteam,... pe cît de perfidă și complexae boala asta pe atît de devastatoare e..si eu zic.că nu merită sa astepti.parerea mea..poate că a doua parerea a unui profesionist ți.ar fi de folos..!
1
11-10-2018, ora 22:01
Marius197
Nu este medic/terapeut
Marius197
Salut, puteti incerca si la Milano, asa cum v-am spus, acolo este cabinetul doctorului Dobrea Emilian, un roman de exceptie pe aceste teme de bacterii si virusi.
Tratamentul este cu un aparat care lucreaza cu frecvente pentru distrugerea acestora bacterii, plus medicina biologica.
0
11-10-2018, ora 23:05
adragomir26
Nu este medic/terapeut
adragomir26
@ nunuke da mai am. Insa destul de lejere si suportabile. Ideea e ca ca daca nu faci excese ( dormi cat trebuie, mananci sanatoa, suplimente naturiste) le ti sub control si nu te mai deranjeaza. Teoretic, eu nu am rezolvat nimic cu cele 2 cure de antibiotice. Ar trebui sa mai fac cateva cu pauza 7 zile intre ele. Insa, aleg sa traiesc cat mai sanatos, sa fac sport si sa imi continui viata fara antibiotice. De 3 luni ma simt foarte bine, fara tratament dar cu un regim de viata mult mai strict, si pentru mine e ok. M-am simtit foarte rau in timpul tratamentului si nu cred ca vreau sa trec din nou prin acele stari.
0
11-10-2018, ora 23:38
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
Flrazvan ce ai pățit tu mi sa intamplat si mie de multe ori.De exemplu azi mi-au venit acas niste analize de la o clinică de descoperirea diagnosticului din Germania borrelia burgdoferi negativ :))).Normal ca era negativ ca eu am avut alte tipuri de borelia.Analizele au fost făcute în februarie eu sunt tratată.Multumes lui Dumnezeu ca mi-a luminat minte !!! Dacă nu vrei la Cluj de ce nu încerci la Milano? Marius 197 are dreptate..te conectează la un aparat si distruge bacteriile...asa am făcut și eu...si -ți dau si un diacnostic corect!!! Poate e greu de crezut ce spunem noi...dar asta e adevarul !!!
0
12-11-2018, ora 23:12
Cris19it
Nu este medic/terapeut
Cris19it
FLRAZVAN ti a confirmat d na doctor Rosca ca nu e borelia.intreb pt ca proteina 41 e specifica.www.synevo.ro/borrelia-anticorpi-igg-igm-westernblot.0745895281e nr meu.Sunt suspecta de borelioza.
0
13-11-2018, ora 11:14
nunuke
Nu este medic/terapeut
nunuke
@Ana357
Cum te simti? Sper ca esti bine. Mai faci tratament sau faci o pauza?
Eu deocamdata nu iau antibiotic, incerc sa am un regim de viata sanatos fara excese, suplimente naturiste.

@Ale73
Cum te simti?
Mai tii regim? Iei suplimente naturiste? Ai primit ceva indicatii pana la urmatorul control?
Si eu m luat legatura cu clinica din Cluj. (urmeaza sa mai revin cu detalii)

Va doresc multa sanatate.
0
14-11-2018, ora 11:37
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
@.nunuke Am primit ceva suplimente pt întărirea sistemului nervos si a musculaturii.fier 3 luni.vitamina d, si probiotic pt refacerea florei intestinale.alte indicatii sau restricții nu sunt. Ma bucur ca ai luat legatura cu ei.Acolo sunt mai multi medici... spune ca vrei la doamna dr Vainea e un medic extraordinar. Eu ma simt ok.am luat 7 kg inapoi :) pe care eu le-am pierdut in timpul bolii.Singurele simtome ce le mai am... sunt usoare dureri articulare din cand in cand, si dureri de cap...dar in timp vor trece.restul simtomelor au dispărut. Multa sanatate!!!
0
14-11-2018, ora 11:58
Ale73
Nu este medic/terapeut
Ale73
@Ana 357...Si eu astept vești de la tine...sper ca esti ok...Multa sanatate!!!
0
14-11-2018, ora 12:36
Flrazvan
Nu este medic/terapeut
Flrazvan
Da mi-a confirmat. Raspunsul dansei a fost:
"
TORCH –ul indica anticorpii pe care ii face organismul Dv la infectiile virale si in unele cazuri sunt mult mai mari decat valorile normale. Western blot este negativ pentru primele spirochete botezate – afzelii, garinii si burgdorferii, dar proteina p 41 este pe toate cele 300 de tulpini si este peste valoarea limita de 18, deci exista in organismul Dv o spirocheta.
"
Nu mi-a fost clar daca e nevoie sau nu de tratament si cand am sunat-o am prins-o intr-o pasa mai proasta si a ramas ca dansa nu ma mai trateaza... ma rog.

Momentan ma confrunt de o luna cu niste dureri de colon care m-au bagat in sperieti. Am facut CT endoscopie si se pare ca am o diverticulita. Mi-au iesit leucocitoza cu neutrofilie ( 22 mii leucocite si 17 mii neutrofile, asta si pe fondul unei raceli), apoi s-au reglat dupa o cura de 15 zile de antibiotice. Efectiv m-au bagat in sperieti. Bine ca macar acum sunt ceva mai bine. Astept si colonoscopia peste 1 luna.

Pot da peste cap asa de mult analizele de sange aceste spirochete?

Eu unul cred ca o sa merg pe medicina biologica dupa ce ma lamuresc ce e cu colonul.
Adaugă un comentariu / răspuns
222 comentarii 1 23 ..... 7 8 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Boala Lyme, diagnosticată în doar câteva minute
  • În Europa de Nord, incidența infecțiilor cu borelioză urmează variațiile abundenței populațiilor de șobolani
  •