Ce sunt intepaturile?

06-02-2022
bhu
Nu este medic/terapeut
bhu
Buna seara.
60 de ani, femeie, cardiaca din nastere. Sunt depistate si dovedite (deocamdata) 3 (trei) malformatii congenitale.
Am dureri mari, am tot felul de alte simptome cu care nu ma pot obisnui dar cel putin le inteleg si stiu de unde provin.
Din aceasta iarna insa, iarna mai rece ca de obicei (nu stau in Bucuresti unde si iarna este ca vara), au aparut... intepaturile!
Nu mai am chef sa mai merg la cardiolog.
Ce sunt aceste intepaturi? Din ce cauza apar ele?
1 comentarii
0
06-02-2022, ora 19:58
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Doamna, nu spuneti inaltimea, greutate. Unde va inteapa, in partea stinga, mai sus mai jos ? De regula ceste intepaturi apar si in partea dreapta dar nu sunt luate in seama ca nu avem inima acolo, asa ca intepaturile si junghiurile apar din cauza unor compresii la nivelul muschilor intercostali. Stati in fotoliu pe partea opusa de cum stati de fiecare data pe partea dreapta si o sa vedeti ca nu va mai doare, cautati sa faceti miscare multa, gimnastica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici