Parestezii și dureri mână stanga și dureri de cap

29-07-2022
Marymayra
Nu este medic/terapeut
Marymayra
Bună scriu aici iar povestea mea fiind ca medici nu îmi dau un răspuns totul a început cu durere de mana stanga o data cu durerea asta am început sa îmi fac analize la inima ecografie ekg vreo 10 toate bune peste ceva timp apare durerea de cap o data cu menstruația bun am crezut ca o sa îmi treacă ma durut continu 8 zile non stop fără sa cedeze la vreun medicament am făcut rmn cerebral care și ala a ieșit perfect acum a început sa îmi amorteasca palma mâini stângi și degetele și durerea în mână stanga e tot acolo vine și pleacă acum am început sa am slăbiciune în picioare durere am fost la neurolog și merg o data la 10 zile și spune ca totul este în regula și ca e pe fond nervos nu știu ce sa mai cred mie greu a crede ca toate aceste simptome se datorează depresiei și mia spus ca mana stanga ma doare din cauza nervlagiei intercostale sa fie oare asa pot face infarct dacă toate analizele mele sunt bune vreau un răspuns pentru ca sunt foarte stresata în fiecare zi ma lupt cu gândul ca o sa mor am făcut și la plămâni raze ecografie abdominala tot tot pentru glanda toate bunee
4 comentarii
0
29-07-2022, ora 10:16
Marymayra
Nu este medic/terapeut
Marymayra
Va rog Ajutați-mă
0
30-07-2022, ora 15:20
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Mai mergeti la alt neurolog, eventual si un neurochirurg, pot fi si de la coloana aceste dureri.
1
30-07-2022, ora 16:12
Marymayra
Nu este medic/terapeut
Marymayra
Mulțumesc pentru răspuns o sa merg și altundeva
0
30-07-2022, ora 18:39
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Cu placere, sa stiti ca poate dura mult pana se rezolva, nu va lasati pana nu aflati ce aveti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: