Mâncărimi în zona genială, usturime la penetrare

06-05-2020
Rb3
Nu este medic/terapeut
Rb3
As dori va rog niște sfaturi. Am de câteva luni mâncărimi în zona genitala (în exterior și la întrare în vagin) care sunt mai pronuntate în special înainte și după menstruatie. Am fost la ginecolog de câteva ori, am făcut toate analizele recomandate, nu a ieșit nicio infecție. De asemenea am schimbat lenjeria intima (folosesc doar bumbac), absorbantele zilnice (din bumbac organic), în diverse faze am făcut bai cu bicarbonat, m-am dat cu crema de galbenele, cu clotrimazol, vreo 3 luni am folosit fluomizin, dar nimic nu are efect... Totul a fost recomandat de medic, care a spus ca nu își da seama ce ar putea fi... În plus am și probleme la contactul sexual: resimt usturimi la penetrare tot în exterior și după contact când și dusul de dupa pare insuportabil.Ce as putea avea? Sa merg la alt medic?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.