Mâncărimi în zona genială, usturime la penetrare

06-05-2020
Rb3
Nu este medic/terapeut
Rb3
As dori va rog niște sfaturi. Am de câteva luni mâncărimi în zona genitala (în exterior și la întrare în vagin) care sunt mai pronuntate în special înainte și după menstruatie. Am fost la ginecolog de câteva ori, am făcut toate analizele recomandate, nu a ieșit nicio infecție. De asemenea am schimbat lenjeria intima (folosesc doar bumbac), absorbantele zilnice (din bumbac organic), în diverse faze am făcut bai cu bicarbonat, m-am dat cu crema de galbenele, cu clotrimazol, vreo 3 luni am folosit fluomizin, dar nimic nu are efect... Totul a fost recomandat de medic, care a spus ca nu își da seama ce ar putea fi... În plus am și probleme la contactul sexual: resimt usturimi la penetrare tot în exterior și după contact când și dusul de dupa pare insuportabil.Ce as putea avea? Sa merg la alt medic?
2 comentarii
0
08-12-2021, ora 12:51
AlexandraMariaEnache
Nu este medic/terapeut
AlexandraMariaEnache
Buna! Ai gasit o solutie la problema ta? Ma confrunt cu aceeași problema si nu ii dau de cap. Viata mea personala este un dezastru din cauza mancarimilor, iar analizele de secretue ies bune, iar medicii ini spun ca nu imi pot da un tratament, atata timp cat analizele ies negative. Multa sanatate iti doresc!
0
07-12-2022, ora 09:38
A227
Nu este medic/terapeut
A227
Ai reușit sa găsești rezolvarea la aceasta problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •