mancarimi in zona genitala la fetita de trei ani!

16-07-2011
elena baisan
Nu este medic/terapeut
elena baisan
Buna seara! Am o intrebare in legatura cu fetita mea de trei ani si jumatate. de ceva vreme imi spune ca o mananca in zona genitala si o vad ca se scarpina.Poate fi ceva luat de la gradinita, sau ce poate fi?
Unde ar trebui sa merg? Mentionez ca la urina nu a iesit nimic, asta ca urmare a unei vizite la urgente la spital, ptr o durere f mare de burtica, mergand acasa fara un diagnostic clar{suntem in Irlanda}.Va pot mentiona ca in ultimele zile merge mai des la toaleta si a pierdut cam 400 grame in greutate. VA mltumesc si sper sa imi raspundeti la intrebare!
6 comentarii
0
16-07-2011, ora 10:37
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Ma gandesc ca, are olita ei..dar, intreb: foloseste cumva si wc familiei? ca atunci e explicabil...puteti suna chiar la medicul ginecolog unde, ati fost vreodata dvs...si sa intrebati...
Sa va traiasca sanatoasa!
0
16-07-2011, ora 11:23
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce fel de analiza a facut la urina si care este acel diagnostic cu care a plecat de la spital ? Le poti scrie in engleza...Nu a primit nici un tratament ?Un examen al scaunului a facut ? A pierdut 400g in greutate in cat timp ?
0
16-07-2011, ora 19:14
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
mai mamica, urmareste sa nu aibe oxiuri, dimineata uitate-te la funduletul ei (sunt viermisori mici si albi )
0
17-07-2011, ora 20:57
elena baisan
Nu este medic/terapeut
elena baisan
La spital au spus ca e o colica abdominala, analiza la scaun am facut odata si au spus ca e negativ.Urina i-au luat atunci seara la spital si au spus ca e negativa! Nu a primit nici un tratament!A pierdut 400 grame in ultimele 2 sapt deoarece nu mai are pofta de mancare ca de obicei!!! In scurt timp vom merge in tara sa vedem care e adevaarata pb!Va multumesc!!! Mai pot mentiona ca dupa ce mananca, uneori imi spune ca o doare burtica!!!!
0
18-07-2011, ora 23:25
elena baisan
Nu este medic/terapeut
elena baisan
Are olita ei, la baie are capac special ptr ea, nu are contact cu wc-ul familiei...folosesc spray antibacterian dupa ce folosim olita spalata in prealabil.deci cu igiena stam f bine...dar totusi e ceva.O sa ma uit dimineata la funduletul ei sa vad de oxiuri! Multumesc 2345!
0
13-08-2011, ora 22:38
Alessandra17
Nu este medic/terapeut
Alessandra17
Buna seara! Am si eu o intrebare de cateva zile mi-a aparut o mancarime in zona genitala si sunt rosie.Mi-am facut spalaturi cu apa cu bicarbonat si ceai de musetel si m-am dat cu crema de galbenele. S-a mai retras putin dar inca mai e cat de cat nu imi curge nici o substanta alba ca sa cred ca ar putea fi candida totusi is nelamurita m-ati putea ajuta cu un sfat:( va rog din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Evaluarea copilului de 18 luni
  • Evaluarea copilului de 3 ani
  •