Mâncărimi în zona inghinală şi fund

30-11-2011
Equinoxe
Nu este medic/terapeut
Equinoxe
Am mancarimi in zona inghinala mai bine zis o roseata de 2cm latime si 10 lungime ceva de genul si mancarimi in fund.Urmez un tratament dar vreau sa stiu daca pot avea contact sexual pe timpul tratamentului...care este de lunga durata.Va multumesc.
10 comentarii
0
30-11-2011, ora 13:55
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Nu cred ca este indicat. Intreaba doctorul care ti-a dat medicatia. Acesta cunoaste cel mai bine problema ta.
In principiu, nu!
0
30-11-2011, ora 14:56
Equinoxe
Nu este medic/terapeut
Equinoxe
Multumesc!
0
30-11-2011, ora 22:41
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Si partenerul trebuie sa faca tratament si amandoi sa va spalati lenjeria, chilotii, pantalonii, la peste 60 de grade, ca sa nu va reinfectati.
0
17-02-2012, ora 02:24
Equinoxe
Nu este medic/terapeut
Equinoxe
asa am facut.dar in zona fundul nu dispare!ce aveam in cap a disparut
0
17-02-2012, ora 18:36
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Asteapta sa treaca 10 zile de la ultima pastila luata sau ultimul ovul si mergi sa faci o
- analiza de secretie vaginala cu antibiograma.
Pentru analiza - nu te speli in vagin, nu ai contact sexual cu 72 de ore inainte de recoltare si sa treaca 10 zile cel putin de la ultimul antibiotic, in caz ca ai luat, ca sa nu iasa rezultatul fals negativ.
0
17-02-2012, ora 18:39
Equinoxe
Nu este medic/terapeut
Equinoxe
stati un pic!ma refeream la mine...am in apropierea anusului ca si un fel de scoarta...aia nu a trecut desi m-am dat cu travogen prescris de medic
0
17-02-2012, ora 18:45
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi la medic sa iti dea un alt tratament. Probabil ca ce ai tu este rezistent la substanta folosita.
Esti fata sau baiat?
Oricum si partenerul trebuie sa faca tratament ca sa nu te reinfectezi.
0
17-02-2012, ora 21:28
Equinoxe
Nu este medic/terapeut
Equinoxe
baiat
0
18-02-2012, ora 18:37
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi la dermatologie ca sa iti dea un unguent care contine o alta substanta.
0
11-11-2018, ora 19:42
Olypiti
Nu este medic/terapeut
Olypiti
Salut am si eu o problema in zona testiculelor ma manca rau si mia aparut pete netede albe si incep sa se extinda tot mai mult si mai multe. Ca o pigmentare a pielii. Mai ales intre picioare si testicule ma manca rau ce sa fac va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.