Medabon

19-06-2021
Nerina
Nu este medic/terapeut
Nerina
Am ales varianta de a avorta cu medaon 1 capsula oral și misopeostol 4 capsule intravaginale la 48 de ore. După administrare medabon nu am simțit nimic, joi(medabon-sâmbătă misoprostol) după 4 ore de la misoprostol dureri nu foarte puternice, pierderi de cheaguri de sange și pana duminica sange ca la menstruație. La control, după 2 săptămâni, s a constatat ca embrionul nu s-a eliminat și medicul a prescris exact același tratament doar cu 2 capsule de misoprostol. Am luat capsula de medabon miercuri, joi noapte ora 1 au început durerile, pierderea de sange in cantități mari, voma, diaree, durerile au fost extrem de puternice pana la leșin, am experimentat dureri fizice de toate felurile de data aceasta totul a fost dus la extrem, durerile au încetat vineri pe la ora 12, totul a durat aproximativ 12 ore. Mi s a explicat din cauza unui fibrom uterul meu este foarte îngroșat si de aceea s a produs hemoragia. Va recomand sa va gândiți de 10 ori înainte sa recurgeți la acest tip de avort.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.