Medabon

19-06-2021
Nerina
Nu este medic/terapeut
Nerina
Am ales varianta de a avorta cu medaon 1 capsula oral și misopeostol 4 capsule intravaginale la 48 de ore. După administrare medabon nu am simțit nimic, joi(medabon-sâmbătă misoprostol) după 4 ore de la misoprostol dureri nu foarte puternice, pierderi de cheaguri de sange și pana duminica sange ca la menstruație. La control, după 2 săptămâni, s a constatat ca embrionul nu s-a eliminat și medicul a prescris exact același tratament doar cu 2 capsule de misoprostol. Am luat capsula de medabon miercuri, joi noapte ora 1 au început durerile, pierderea de sange in cantități mari, voma, diaree, durerile au fost extrem de puternice pana la leșin, am experimentat dureri fizice de toate felurile de data aceasta totul a fost dus la extrem, durerile au încetat vineri pe la ora 12, totul a durat aproximativ 12 ore. Mi s a explicat din cauza unui fibrom uterul meu este foarte îngroșat si de aceea s a produs hemoragia. Va recomand sa va gândiți de 10 ori înainte sa recurgeți la acest tip de avort.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •