Buna ziua! Am facut avort cu medabon in urma cu o săptămână si inca am sangerari, este normal?

05-12-2021
Denisa
Nu este medic/terapeut
Denisa
Buna ziua! Am facut avort cu medabon in urma cu o săptămână si inca am sangerari, credeti ca este normal?
6 comentarii
0
05-12-2021, ora 22:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu. Adresati-va unui medic ginecolog.
0
14-12-2021, ora 08:32
Titirez mic
Nu este medic/terapeut
Titirez mic
Si eu am aceași problema... Eu joi am facut asta încă am sângerări nu abundente dar sunt atunci când merg sa urinez, am stare de slăbiciune si amețeală. Am vb cu dr curant mi a spus că sunt normale tot ce se întâmplă colul se curăță însă mi a spus sa imi iau calcidin de la farmacie ca sa imi ajute organismul sper sa fie totul ok.. Am citit pe Prospect legat de medabon scrie ca sângerările pot fi chiar si pana la 13 zile depinde de organismul fiecăreia.
0
14-12-2021, ora 11:39
Ioana223
Nu este medic/terapeut
Ioana223
Din propria experienta stiu ca sangerarea tine in jur de 13, 14 zile, doar daca se dapsesc 2 saptamani si sangerarea este abundent atunci e necesar sa anunți medicul
0
14-12-2021, ora 12:47
Titirez mic
Nu este medic/terapeut
Titirez mic
Inclusiv daca mai curg chegulete este normal? Pe mine sa stiu de la cineva care a trecut prin ce trec și eu acum este ajutor psihic eu pe lângă toată nebuloasa asta am și atacuri de panică. Ms ioana
0
14-09-2022, ora 13:19
Alina881
Nu este medic/terapeut
Alina881
Eu am 3 saptamani de cand nu se mai opreste….!!!!
Am mers la medic mi s a spus ca mai am resturi, am luat alt tratament, care mi a eliminat resturile dar inca sangerez si sangele acum are un miros teribil! Astazi merg iarasi la medic!
0
04-04-2024, ora 01:40
Marya2016
Nu este medic/terapeut
Marya2016
Cum ati rezolvat? S -a oprit sangerarea? La cat timp a apărut menstruația?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •