Menstruatie sau sangerari anormale?

06-04-2023
denissaanicole
Nu este medic/terapeut
denissaanicole
Buna ziua!! Ieri am avut un mic contact sexual de 1 sau 2 minute, imediat dupa am observat niste sangerari *mentionez ca ieri trebuia sa imi inceapa menstruatia* Eu cand am vazut initial am crezut ca mi a venit menstruatia, dar de ieri pana in aceasta dimineata a mai curs doar 2-3 picaturi chiar deloc. Credeti ca este ceva inneregula cu mine??? Multumesc de ajutor!
8 comentarii
1
06-04-2023, ora 13:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna. Control ginecologic cu Test Papanicolau.
0
06-04-2023, ora 13:24
denissaanicole
Nu este medic/terapeut
denissaanicole
Deci credeti ca ar fi ceva care nu este ok, nu? Este prima oara cand mi se intampla, incerc sa nu ma panichez prea rau avand in vedere ca trebuie sa imi vina si menstruatia..
0
06-04-2023, ora 14:03
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca sangerarea nu a fost menstruatie, da, este ceva care nu este ok. Trebuie sa va vada un medic si sa faceti analize. Nu stati asa. Mergeti la medic dupa menstruatie.
0
06-04-2023, ora 14:55
denissaanicole
Nu este medic/terapeut
denissaanicole
Mi am facut programare la gineco curand, sper sa fie bine ca am citit multe chestii pe net care au bagat frica in mine
0
06-04-2023, ora 16:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu mai cititi pe net si nu incercati sa va puneti diagnostice singura. Va faceti rau.
0
19-04-2023, ora 12:15
Fanto
Nu este medic/terapeut
Fanto
Bună ziua pt sangerari la menstruatie de trei săptămâni ce să mai iau?? Sidermie 12.HBO 8, 9.
0
19-04-2023, ora 13:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la urgente pentru control si analize. Pierderea de sange pe o perioada asa mare de timp e considerata o urgenta.
0
17-07-2023, ora 17:12
Nutza92
Nu este medic/terapeut
Nutza92
Bună, am născut acum 8 săptămâni le cale naturală am.fost la control și inclusiv ecograf și mi s a spus că totul e în regulă. De 1 Săptămâna s au terminat scurgerile postnatale și am avut doar scurgeri apoase, albicioase. Azi am văzut pe slip scurgeri maro ușoare, menționez că alăptez este posibil să reapara ciclul menstrual? Cum se anunță, revenirea? Nu am alte simptome. Mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hemoragiile postcoitale la femei (sângerarea după actul sexual)
  •