Menstruatia continua sa intarzie

20-05-2007
Dienutza
Nu este medic/terapeut
Dienutza
Incep si eu de-acum sa fiu stresata. Menstruatia mi-a intarziat mai mult de o saptamana de-acum. Am facut 2 teste diferite de sarcinia, unul dupa 3 zile de intarziere, altul dupa 7 (despre acesta se spune a fi valabil chiar dupa prima zi de sarcina). Ambele au iesit negativ. Aveti idee ce factor mi-ar putea cauza intarzierea asta?
6 comentarii
0
20-05-2007, ora 00:00
camelia
Nu este medic/terapeut
camelia
Poate sa fie o dereglare hormonala sa nu-ti faci griji sa mergi la doctor.
0
20-05-2007, ora 00:00
camelia
Nu este medic/terapeut
camelia
Si eu am avut si am fost la doctor si mia dat o folie de anticonceptionale sa-mi provoce ciclu artifical. Te cred ca esti disperata. Poate sa fie din cauza stresului sau a vremi sau din cauza unui tratament.
0
21-05-2007, ora 00:00
Dienutza
Nu este medic/terapeut
Dienutza
Acolo in paranteza era "despre acesta se spune a fi valabil chiar dupa prima zi de intarziere a menstruatiei" nu "sarcina".
0
22-05-2007, ora 00:00
camelia
Nu este medic/terapeut
camelia
Testele au iesit negative si la mine. Si toate testele sunt recomandate din prima zi de intarziere a mestruatie si ar fi bine ca sa fie urina de dimineata (e cea mai concentrata ) incearca asa daca si acesta e negativ mergi la Doctor sati faca un consult si un ecograf endovaginal. Succes.
0
14-06-2007, ora 00:00
best_27
Nu este medic/terapeut
best_27
si eu sunt in aceeasi problema ca tine, mia intarziat 10 zile si nu stiu ce sa fac, am facut 5 teste si nici unul nu a iesit pozitiv, am hotarat sa merg maine la doctor
0
16-06-2007, ora 00:00
Dienutza
Nu este medic/terapeut
Dienutza
Am fost la medic si mi-a zis ca am o amenoree. Mi-a recomandat 10 pilule cu o cantitate de progesteron ca sa imi stimuleze menstruatia. Dupa 5 zile a venit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sunt însărcinată?
  •