menstruatia dereglata de 3 ani

03-08-2008
mirelazo1973
Nu este medic/terapeut
mirelazo1973
am o dereglare de 3 ani si nu stiu ce sa fac.am consultat f multi medici fara rezultat.am incercat o gramada de tratamente si nimic.am menstruatie de 2 ori pe luna si cantitatea de sange este f mare.cu anticonceptionale nu am rezultate.am incercat si clorocalcin si 2 luni vine normal si apoi o ia razna din nou.va rog, spuneti-mi ce as mai putea face.multumesc!
4 comentarii
0
08-08-2008, ora 00:00
mikys
Nu este medic/terapeut
mikys
Eu am rezolvat problema cu anticonceptionale jeanine.Am uitat sa spun ca aveam menstruatie de 3 ori pe luna.
0
10-08-2008, ora 00:00
laura2009
Nu este medic/terapeut
laura2009
vreau un rsp urgent..pls...pe 5 august trebuia sa-mi vina mestruatia si nu mi-a venit...mi-am facut 2 teste de sarcina s mi-au iesit negative...deja au trecut 5 zile s nu mi-a venit..imi curge un lichid alb din sani...imi este f frica sa nu fiu gravida.dar nu si-a dat drumu in mn...sunt f disperata
0
11-08-2008, ora 00:00
mikys
Nu este medic/terapeut
mikys
Daca testele au iesit negative stai linistita, este posibil sa fie doar o intarziere sau poate o dereglare hormonala.Daca tot nu vine, trebuie sa consulti un medic, Laura.
0
26-08-2008, ora 00:00
mishckaa
Nu este medic/terapeut
mishckaa
ai incercat un tratament cu calciu 2-3 pastile pe zi concomitent cu anticonceptionale?calciul este coagulant.eu asa am facut si sunt ok acuma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  •