Menstruație anormală?

24-01-2018
Raluca dArc
Nu este medic/terapeut
Raluca dArc
Bună ziua! Am 20 de ani și un ciclu regulat (27-28 de zile) foarte rar am avut dereglări sau întârzieri. Luna aceasta însă m-a pus puțin pe gânduri. La mijlocul ciclului am avut sângerări slabe și le-am pus pe seama ovulației pentru că eu mă aflu printre femeile care uneori sângerează la ovulație. Pe 21-22 ianuarie trebuia să apară menstruația. Am avut sângerări foarte ușoare și pete maronii. Ieri, pe 23 am observat totuși sânge, culoarea fiind roșie de data asta, dar cantitatea mă îngrijorează, deoarece este foarte slabă. În primele 3 zile se elimina destul de mult lichid, acum abia daca poate umple, deși e mult spus, jumătate de absorbant. Nu mă simt ca și cum aș avea menstruație. Crampele au fost foarte slabe, iar eu în restul timpului am dureri destul de intense, în schimb sânii sunt inflamați și sensibili ca de obicei, iar micul episod acneic lunar este și el prezent. Nu am mai pățit niciodată așa. O posibilă sarcină o exclud fiindcă sunt destul de atentă și utilizez metode de contracepție. Sunt studentă și sunt în plină sesiune, nu am suficient timp pentru un control ginecologic, aș vrea să primesc măcar niște păreri pentru că sunt foarte confuză și nu înțeleg aceste modificări cantitative pe care nu le-am mai avut vreodată. Mulțumesc!
1 comentarii
0
06-02-2021, ora 14:20
Lore2793
Nu este medic/terapeut
Lore2793
Te rog sa imi scri pe watsap. La fel am. 0742425263 am anxietate f mare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: