menstruatie de 2ori pe luna

01-08-2013
camelia.weber
Nu este medic/terapeut
camelia.weber
Buna! Mi s-a intamplat sa am menstruatie iar dupa aproximativ 2 sapt sa imi vina din nou sub forma unei pete maronii dar nu ft abundenta. doar cat sa pateze si e deja cam de 2-3 zile. Mentionez ca iau anticonceptionale Yasmine de un an si jumatate si nu inteleg care ar putea fi cauza. Va rog sa ma ajutati.
1 comentarii
0
01-08-2013, ora 12:48
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ camelia.weber

Nu este menstruatie.
Este efect secundar al anticonceptionalelor.
Un alt efect secundar este avortul timpuriu.
Cititi cu atentie prospectul.

http://www.ziuanews.ro/stiri/anticonceptionalele-yaz-si-yasmin-care-aduc-moartea-sunt-cele-mai-recomandate-de-medicii-romani-95457

Anticonceptionale Yasmine - pagina de forum de discutii

http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=12784forum=5
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.