Menstruatie dupa 2 teste pozitive

15-11-2020
Georgiana1308
Nu este medic/terapeut
Georgiana1308
Bună ziua.Prima mea zi de menstruatie a fost pe data de 25 octombrie si a ținut pana pe data de 27 octombrie.La câteva zile am avut niste stări ciudate si am făcut 2 teste de sarcină care au ieșit pozitive.Unul pe 5 noiembrie si unul pe 6 noiembrie(test digital care mi-a arătat că sunt insarcinata în 3 saptamani).Problema este ca vineri am inceput sa am niste scurgeri maronii, doar pe hârtia igienică (nu si pe lenjeria intima), iar sambata s-au transformat în sânge, dar la fel, doar pe hârtia igienică și doar la ștergere.Azi dimineață (15.11.2020)la stergerea de dupa urinare hârtia igienică s-a umplut de sânge, dar un sânge curat.Am mers de urgenta la spital unde mi s-a făcut un ecograf intravaginal la care medicul mi-a spus ca nu se vede nici sarcina, dar nici vreo urma de avort, ci doar menstruatie normala.Doar că de când am CM il am regulat, iar acum a venit cu 8 zile mai devreme.Doamna doctor mi-a făcut un test normal care a arătat negativ.Se pot face teste atunci când sangeram?Si daca da, cat sunt de sigure?Mentionez ca sângele este foarte curat fara nici o urma de cheag si acum spre seara e din ce in ce mai puțin.Sa mai fiu încă insarcinata?Sau testele au fost eronate?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.