Mentruatie neregulata...

09-02-2019
XCinevaX
Nu este medic/terapeut
XCinevaX
Buna ziua.Ideea este urmatoarea:inca de prin august menstruatia nu mi-a venit cand trebuia.Ba cu cateva zile mai tarziu, ba mai devreme.A fost asa cateva luni.Dupa aceea, doua luni mi a venit la acelasi interval de zile, asa ca m-am gandit ca probabil si-a revenit, a fost doar o chestie trecatoare.Insa luna trecuta iar mi-a intarziat, iar luna asta la fel...I-am spus mamei mele, si a zis ca nu ar trebui sa imi fac griji, se mai intampla.Pana si ei ii mai intarzie uneori, dar nu imi amintesc sa mi se fi intamplat pe o perioada atat de lunga pana acum.Am 16 ani, iar prima menstruatie am avut-o acum mai bine de 4 ani.Oricum mama va spune in continuare ca nu e nimic ciudat si nu va dori sa mergem la vreun doctor.Insa doar as dori sa ascult si alte pareri...
1 comentarii
0
11-02-2019, ora 16:46
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

este recomandat sa consultati un medic, orice pareri o sa auziti aici ele sunt subiective si experientele vor fi in functie de fiecare organism in parte, nu este obligatoriu ca si organismal dvs sa reactioneze la fel cu al altcuiva

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.