Mi-a aparut un nodul in zona genitala

29-05-2006
xandra
Nu este medic/terapeut
xandra
Mi-a aparut un nodul in zona genitala, exact la inceputul labiilor mari, un pic pe stanga.Anul trecut am avut unul la san..si mi s-a diagnosticat exces de foliculina, poate fi tot de la asta?Este mic si doare foarte tare.Am mai avut unul acum cateva luni si a disparut in cateva zile, dar acesta este mai dureros.(am un singur partener sexual de 2 ani).Va rog spuneti-mi ce poate sa fie si cum sa il tratez.Va multumesc si astept raspuns.xandra 18 ani
7 comentarii
0
29-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Din pacate nu reusesc sa inteleg daca nodulul despre care vorbesti se afla pe zona acoperita cu par a labiilor mari sau nu.
Cred ca cel mai nimerit ar fi sa mergi la un ginecolog sa te vada.Cit mai urgent.
0
29-05-2006, ora 00:00
xandra
Nu este medic/terapeut
xandra
nu este pe zona acoperita cu par..este exact la inceputul labiilor..in interiorul lor..nu aveti idee ce poate fi?
0
29-05-2006, ora 00:00
xandra
Nu este medic/terapeut
xandra
astept raspunsul dumneavoastra...
0
31-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Nu pot pune un diagnostic.informatiile sunt prea sarace.Ar putea fi un chist de glanda Bartholin.Un examen ginecologic este insa absolut necesar.Asadar nu amina!
0
05-06-2006, ora 00:00
bigacos
Nu este medic/terapeut
bigacos
E foarte probabil sa fie bartholonita daca acest chist este dureros
si inflamat cu puroi.D-na doctor are dreptate, trebuie sa mergi la medic.Eu nu sunt medic, dar m-am confruntat cu acesta problema si imi era teribil de frica si am mers cam tarziu la medic pana cand inflamatia devenise suparatoare.Curaj!!!
0
06-06-2006, ora 00:00
xandra
Nu este medic/terapeut
xandra
nu stiu daca nodulul este acelasi lucru cu un chist..orice ar fi fost s-a spart(i-a dat capul ca unui cos)si s-a scurs..acum numai e nimic..putin bioxiteracol peste buba si s-a vindecat..si datele mele v-au indus in eroare..ptr ca in zona unde s afla e si putin par..si am inteles ca e foliculita..oricum s-a dus..multumesc ptr sfaturi
0
28-04-2009, ora 23:14
diana17
Nu este medic/terapeut
diana17
Va rog ajutati-ma am aceasi problema numai k la mine nodulul se afla pe zona acoperita cu par a labiilor mari.L-am descoperit acum 2 zile este ca un nodul umflat, tare si foarte dureros.Ce sa fac?Va rog sa imi raspundeti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la sân - cât sunt de periculoși și la ce să te aștepți
  • Nodul dureros la sân
  • Nodul nedureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •