Mi s-a spus ca am ciuperca in git de la medicamente

10-02-2015
nalrus
Nu este medic/terapeut
nalrus
Buna ziua. Sunt din Moldova. Am fost bolnava si am primit multe antibiotice, dupa care mi-a aparut in git, dupa cum mi-a zis orl-ul o ciuperca impreuna cu niste arsuri si acrimi. Medicul orl mi-a prescris: pulcet, lisobact, nistatin si gargare cu stomatidina. Dupa 5 zile nodul din git nu se mai simte asa puternic. dar arsurile cu acrimi au ramas. Simptomele date pot provoca febra 37 si batai la inima? ce sa fac sa scap de ele? Mersi.
2 comentarii
0
10-02-2015, ora 21:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 scoti din alimentatie tot ce tine de LACTATE, Dulce, fructe citrice, sucuri cu acid, muraturi, otet, lamaie.s.a care irita gatul si provoaca reflux gastro-esofagian
2 faci consult la gastrologie..cu siguranta ai o gastrita sau alte probleme gastrice sau intestinale
0
17-02-2015, ora 17:15
nalrus
Nu este medic/terapeut
nalrus
mersi...
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.