mianserinul 30mg si efectele secundare

30-07-2009
MIRELLAS
Nu este medic/terapeut
MIRELLAS
Buna, in urma cu 10 luni am avut un mare necaz l-am gasit pe sotul meu mort in casa in urma unui infart, datorita faptului ca nu m-am simtit bine am fost la doctor si am fost diagnosticata cu depresie, (nu stiu daca acest diagnostic este corect) in acelasi timp am descoperit si un hipotiroidism, tratamentul a fost mianserin 30mg/zi seara si eutyrox 100mg/zi dimineata.
In aceasta perioada am luat in greutate 10 kg.
Vreau sa stiu daca aceste medicamente au contribuit la aceasta situatie si ce masuri sau investigatii trebuie sa fac?

Multumesc
5 comentarii
0
30-07-2009, ora 16:49
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna, consultati un medic homeopat.
De la astfel de situatii oamenii raman cu probleme psihice si fizice care isi iau originea in suflet si sufletul nu poate fi vindecat prin discutii si medicament chimice ci numai prin remedii adecvate sau cu ajutorul lui Dumnezeu. Nu vorbesc de ceea ce stie lumea in general de suflet, ci de ceea ce reprezinta el cu adevarat.

Remediile homeopate sunt remedii care vindeca sufletul si de acolo vin problemele Dvoastra, caci din situatia aceea ati ramasa cu sufletul slabit.

Faceti-va programare la un medic homeopat cu experienta si o sa vedeti cat de repede va schimbati in bine si veti vedea ca sfatul meu este bun si adevarat.
Trebuie sa-i povestiti medicului homeopat tot ce aveti "pe suflet" si nu numele de boli pe care vi le-au spus doctorii. Astea nu sunt importante.
Si reduceti treptat si medicamentele alea ca astfel de medicamente nu au vindecat pe nimeni pana acum.
Daca ar vindeca pe cineva nu s-ar inmulti bolnavii si doctorii ca mustele ci ar disparea.

De la ele va vin si multe efecte secundare ca ingrasatul, depresia continua, etc.
In plus le luati desi nu sunteti sigura ca diagnoza a fost buna !
Cu cat le luati mai mult cu atat va va merge mai rau. Treziti-va la realitate !
0
30-07-2009, ora 17:04
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Categoric da!
Aproximativ toate antidepresivele au ca reactie adversa cresterea apetitului prin modularea serotoninei (mai rara anorexie). Se intampla chiar sa nu mancati mai mult, si totusi sa va ingrasati. Consultati medicul care v-a prescris acest medicament si rugati-l sa va ajute, pt ca sunt si antidepresive f bune care nu ingrasa.

Va doresc toate cele bune!
0
30-07-2009, ora 17:15
MIRELLAS
Nu este medic/terapeut
MIRELLAS
Multumesc pentru sfat, daca cumoasteti un homeopat cu experienta va rog sa ma ajutati.

O zi buna
0
30-07-2009, ora 17:19
MIRELLAS
Nu este medic/terapeut
MIRELLAS
Nick, multumesc pentru sfat.
0
31-07-2009, ora 00:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Incercati orice homeopat cu experienta care face homeopatia clasica. Incercati colegi sau elevi de-ai Dr. Teleianu, cautati in internet. Sunt homeopati peste tot. Insa in nici un caz un medic clasic care face parallel homeopatia, asa ceva nu duce in general la nimic bun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul