mici leziuni dureroase pe penis

22-03-2007
antalis
Nu este medic/terapeut
antalis
dupa fiecare contact sexual, iubitului meu ii apar niste mici leziuni pe penis, dureroase, k niste rani deschise, care se vindeca in timp si reapar, de cateva luni.
Pareri?

Va multumesc!
6 comentarii
0
22-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Leziunile sunt ca niste fisuri? Au format un inel de strangulare la nivelul preputului?
0
22-03-2007, ora 00:00
antalis
Nu este medic/terapeut
antalis
Exact!l-am indrumat la un dermatolog si a promis k cu prima ocazie..ca tare putin timp liber are.Dar pana atunci...mi-ati fi de ajutor daca mi-ati spune parerile voastre!Multumesc!
0
23-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate incerca un tratament cu Dermovate unguent, in 2 aplicatii zilnice, timp de 7 zile, masand inelul de strangulare. Daca dupa aceasta perioada inelul se mentine la fel de strans si reapar fisurile, trebuie sa se adreseze unui urolog pentru o circumcizie!
0
23-05-2007, ora 00:00
bogdan_eu
Nu este medic/terapeut
bogdan_eu
Se pare k am aceiasi problema k prietenul tau, oana. zimi si mie ce a facut a incerkt tratamentul sau a fost la doctor zimi si mie cum a rezolvat. Multumesc anticipat
0
24-05-2007, ora 00:00
antalis
Nu este medic/terapeut
antalis
Ma bucur sa-ti pot fi de ajutor.E vorba de niste microorganiste asa k, daca din fericire ai o partenera stabila, trebuie sa mearga la medic sa-i preleveze probe pentru examen micotic, bacterian si eventual pt Chlamidia.Dupa asta, tot medicul va da tratament si f important e sa-l luati concomitent, impreuna.Nu se pot preleva de la tine probele.Asadar problema e o infectie de col uterin probabil, la ea.Si care s-a transmis la tine, mai ales fara prezervativ.
Mult succes!
0
26-05-2007, ora 00:00
bogdan_eu
Nu este medic/terapeut
bogdan_eu
Iti multumesc frumos pentru raspuns, din fericire am o partenera stabila, si o sa mergem la medic, inca o data iti multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •