Mierea de Manuka- antibiotic natural- trateaza infectiile

37 comentarii 1 2
0
22-03-2016, ora 07:24
florinurzica
Nu este medic/terapeut
florinurzica
Buna ziua.Sufar de psoriasis, am cumparat Manuka Extra, insa nu am avut absolut niciun rezultat. Atentie la acest produs, nu este de niciun ajutor!
0
07-06-2016, ora 16:29
Iaela
Nu este medic/terapeut
Iaela
Buna ziua!
Domnu Valentin S33, ce analize ati facut pentru depistarea Helicobacterului?Doctorul de interne a spus ca daca fac analiza la sange pentru Helicobacter iese pozitiv chiar daca nu il am.
Am si eu Helicobacter Pylori, am tot facut tratament cu anibiotice si nu mi-a trecut, acum am cumparat si eu miere Manuka UMF 20+, dar m-am tot documentat si am vazut si mai sus la domnul Mr. Nick zicand ca pentru Helicobacter trebuie mai mult de o luna facut tratament cu miere Manuka.


O zi buna!
Multumesc!
0
07-06-2016, ora 16:38
Iaela
Nu este medic/terapeut
Iaela
Domnule Florinurzica multe situri au miere de Manuka dar nu este cea originala, am vizionat emisiunea sanatate cu stil de pe prima tv si am tot cautat miere exact cum aveau in filmare pt ca aceea era cea mai buna nu era miere de manuka contrafacuta, si am si gasit http://www.greenboutique.ro/searchFor.html?wts=miere%20manuka%2020%2B este foarte scumpa dar este ceea ce trebuie.
1
26-03-2017, ora 14:16
tflorin
Nu este medic/terapeut
tflorin
Buna ziua, care este mierea cea originala, cea de pe greenboutique sau cea de pe Plantum.ro ? Pt ca este diferenta mare de pret si nici produsele nu arata la fel. Va multumesc.
0
19-10-2017, ora 01:22
LiviuSZR
Nu este medic/terapeut
LiviuSZR
Ofer spre vanzare Manuka Doctor 24+ originala 100% produs nou sigilat din Noua Zeelanda.Cine este interesat il rog sa ma contacteze -----* Va multumesc

(*modificat de admin)
0
17-05-2018, ora 11:45
alexacovaci
Nu este medic/terapeut
alexacovaci
buna ziua,

a folosit cineva mierea pentru tratarea Hpv? MULTUMESC!
0
21-06-2018, ora 10:35
radudumitru
Nu este medic/terapeut
radudumitru
Mierea de Manuka nu este altceva decat o miere cu un antibiotic natural, dar nu exista studii concrete independente ca e cu ceva mai benefica decat mierea obisnuita.. iar in studiile celor din Noua zeelanda nu pot avea incredere pt ca interesul financiar primeaza..

si eu daca am o vaca si am lapte de vanzare, zic ca l-am dus la laborator si e cel mai sanatos si gustos lapte din sat, nu mai are nimeni lapte ca al meu

dar comic e faptul ca de la 10+, 25+; acum au ajuns la 400+800+... de-a dreptul prosteala pe fata, ca si in cazul deodorantelor, de la 8, 12 ore au ajuns la 72 de ore - total fals, am testat deodorante de 12 ore care ma protejeaza de 2 ori mai bine decat altele cu 72 ore.. adica totul depinde de organismul fiecaruia in parte.. iar studiile asa zis stiintifice, finantate tot de firmele cu interese financiare nu pot reprezenta incredere
Adaugă un comentariu / răspuns
37 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mierea de albine - tipuri, beneficii, recomandări
  • E ok să pui miere de albine în băuturile fierbinți?
  • Mierea îmbunătățește sănătatea cardiacă și metabolică
  • Remediul antic Oxymel (oțet cu miere de albine) în tratamentul modern al rănilor
  •