ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

miros corporal urit

1046 comentarii 1 2 ..... 333435 Înainte ›
0
11-03-2020, ora 22:06
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
Eu daca mancam dulce miroseam groaznic, mirosul era continu, am avut aceasta problema 11 ani, daca ma stersam miroseam groaznic, deci in general mancarea imi facea rau singurele alimente care nu imi faceau rau era varza cruda si arahide amestecate cu ulei de cocos in rest totul imi facea rau, spotrul si reducea din miros, acolul imi facea rau, tigarile la fel, miroseam ca un om care a urinat pe el un an si nu a facut baie deloc, daca mergeam intro sala abia respirau aia acolo. La fel daca mancam mult era problema, am facut toate analizele posibile pentru intestine fecale urina ficat si un test pentru candida care iti arata daca ai sau ai avut, mia bagt si o camera in stomac si mia luat probe de acolo si miau zis ca nu ii nici un microb sau ciuperca doar o gastrita care am facuto pe baza de stres din cauza mirosului, toate excelente dar eu miroseam groaznic. Acest bioterapeut dupa ce am fost la el, dupa prima sedinta mirosul aproape disparuse, simteam o stare de relaxare totala, fara stres deloc, ca un fel de somnolenta, dar in timpul cat am fost la sedinte ma puneam la somn la 21:30 nu am baut suc decat apa care mio energiza domnul respectiv, deci nu abuzam de alimente ce imi faceau rau in trecut dar nici nu tineam regim strict
0
11-03-2020, ora 22:14
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
Eu am facut 4 sedinte inainte de astea 10 dar mirosul nu a disparut de tot si a reaparut, dupa am inceput iara si am facut 10 sedinte, iar dupa ce leam gatat am iceput sa practic un fel de autovindecare ( un fel de relaxare, gasiti pe net cum se face, ii ca un fel de ioga ) dar nu mai am probleme si mananc, carne si alte cele, pana acum ii bine sper sa nu revina dar nu cred.
0
11-03-2020, ora 22:21
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
Eu zic sa mai asteptati un timp, sa vad si eu daca reapare ca daca reapare, nu are rost sa va mai stricati banii aiurea
0
11-03-2020, ora 22:37
moldoveanu'
Nu este medic/terapeut
moldoveanu'
la mine nu este o situatie atat de sensibila, dar ma afecteaza in special cand incerc sa-mi fac o prietena (lucru care am zis ca o sa ii pun stop pana rezolv) sau cand intru in contact cu oameni noi. cu colegii chiar nu mai am treaba, e ok la fac acum, cred ca si-au dat seama ca am o problema si cu unii din ei chiar ma inteleg super bine, mai ales cu fetele. prieteni mai am cativa, dar buni, ies cu ei, la pescuit, la fil, la suc, bere, ne strangem la gratare, chiar ma gandeam ca acesti oameni imi sunt alaturi la greu si trebuie neaparat sa ii tin alaturi si la bine.
dudu, saptamana trecuta am inceput un probiotic cu 50 miliarde UFC si scaunul de a doua zi cam 5 cm era doar din chestii din alea rotunde, carnoase cu hife de care va spuneam, aparent alea sunt biofilmul candidei, doar ca pe net am gasit biofilme ca si forma la anumite specii, pentru cel al meu nu am gasit, nu stiu exact de gena de candida este.
acum sunt decis sa ma mai ingras cateva kg, pana ajung la control, imi este si teama sa ma mai duc cu virusul asta. iau o pudra proteica ce are si carbohidrati dar si zahar sa suplimentez kcal.
0
11-03-2020, ora 22:58
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
Daca vrei sa reduci mult mirosul incearca sa stai calm tot timpul si sa nu te mai gandesti deloc la miros sa incerci sa uiti. si sa dormi 8 ore pe noapte si vei vedea ca o sa dispara apropae de tot, eu cand am fost la sedinte nu mai ma gandeam deloc la miros. Cu cat te gandesti mai mult la miros si te stresezi cu atat mai tare o sa mirosi
0
12-03-2020, ora 17:31
Danymyman
Nu este medic/terapeut
Danymyman
Salut sunt Daniel si cred ca am o problema cu mirosul corporal cine vrea mi-as dorii sa luam legatura desigur care au aceasta problema nici nu vreau sa intru in detalii ca ar insemna sa scriu 2 pagini minim :-))eu nu simt nimic exagerat dar unii oameni efctiv se simt deranjati langa mine.
Va rog atept rasp voastre
0
13-03-2020, ora 11:23
Unknown0
Nu este medic/terapeut
Unknown0
Salut. Probabil ai aceleasi probleme cu ale noastre. La mine mi-e frica ca problema e mai complicata, eu imi simt mirosul si vad ca oamenii sunt deranjati, dar sunt momente cand nu-l simt si vad ca oamenii tot sunt deranjati si sper sa nu am vreo boala multipla. :(
0
13-03-2020, ora 11:51
Danymyman
Nu este medic/terapeut
Danymyman
Mai e si latura pshihologica daca au fost traume in legatura cu mirosul Raman intiparite in subconstient si simplul fapt ca ne gandim la asta de poate transforma in realitatea noastra stiti cum se spune datorita unui gand vine si actiunea sau esti ceea ce gandesti lumea miroase frica Este natura noastra din totdeauna si daca tie iti Este frica lumea va simtii asta.
0
13-03-2020, ora 12:17
Danymyman
Nu este medic/terapeut
Danymyman
Nu am probleme char SA tuseasca lumea pe langa mine sau sa stea cu Mana la Nas dar au niste expresii faciale de genu.
Oricum am observat ca sa m-ai linistit chestiunea dar nu Mai lucrez de 3 luni si ma gandesc can m-am linistit in pic de produse ai remedii nu Mai vb ca am folosit cam de toate ca sa intelegeti crezand ca picioarele imi miros pt ca mi sa dat de inteles prin gesturi de genu "hey eu port numai sosete noi si le arunc dupa fiecare purtare "va dati seama ca m-am simtit ca un cacat stiind ca ma spal pe picioare de 3 Ori pe zii in afara dusului si ca schimb si sosetele care sunt bumbac si ioni de argint si cacaturi de astea despre banii investiti nu are rost sa mai vb aproape faliment am incercat tot ce Este Mai bun am ajuns la formol tamponat pe.picioare ceea ce Este foarte puternic pare sa fii rezolvat ceva dar pielea zici ca e stafida daca nu dau cu crema efectiv ma doare Mai mult ce sa fac ajunsese de si cei Mai nespalati oameni se uitau la picioarele mele cu dezgust asa ceva eu nu am Mai vazut prin incaltaminte atentie din piele adidasi nu Mai zic sunt la expozitie pt ca imi Este frica sa ii Mai port de calitate desigur numai stiu dar mi-ar placea sa vb cu cineva si macar aici pot in scris dar tot e Mai vine. Keep calm to all
0
13-03-2020, ora 17:25
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
adevarat băiatul meu, ii exact aia, asa am scapat eu cand am fost la bioenergie, nu mai mai gândit deloc la miros si a dispărut, in doua saptamani nu am mai mirosit deloc, am si uitat deja, recomand cu incredere aceasta tehnica!
0
13-03-2020, ora 17:35
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
asta ce ai zis tu ii explicatia la ce am pățit eu in trecut, am stat acasa vreo săptămână si am uitat de miros, cand am iesit cu băieții nimeni nu a reacționat in nici un fel si mâncare de toate, cand am venit la servici am tinut regim sa nu miros si am inceput sa miros iară, cand am intrat in concediu iară la fel cand uitam de miros, mirosul aproape dispărea, acum a dispărut de tot dar nu mai am nici un fel de teama, cand te temi ca o sa mirosi vei mirosii
0
14-03-2020, ora 12:27
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
eu nu o sa mai intru toate cele bune si sper sa va faceti bine cu toții!!! Domnul Isus sa va ajute !!
0
18-03-2020, ora 23:41
Unknown0
Nu este medic/terapeut
Unknown0
Ce probiotice imi recomandati? Ceva sa nu contina drojdie, gluten, zahar sau mai stiu eu ce.
@moldo tu de care ti-ai procurat?
0
20-03-2020, ora 00:26
moldoveanu'
Nu este medic/terapeut
moldoveanu'
LACIU*M 50 miliarde UFC (fara * ;) )
si urmareste daca o sa ai semne de drojdie in scaun in primele zile
0
20-03-2020, ora 13:31
Unknown0
Nu este medic/terapeut
Unknown0
Ce inseamna semne de drojdie? Ceva alb in scaun? Tin de o luna dieta Candida si inca n-am avut asa ceva desi inteleg ca altii care au scapat de miros au intalnit asa ceva in scaunul lor. Sa nu am oare Candida si sa tin degeaba dieta?
Ceva rezultate pot zice ca am pana acum. Sa vedem cu probioticele si cum va fi, asta dupa ce iau de 3 saptamani si antifungice. Ma gandeam si la enzime digestive, posibil pe viitor.
0
23-03-2020, ora 13:00
Unknown0
Nu este medic/terapeut
Unknown0
Nu mi-ai raspuns, dar daca e vorba de ceva alb in scaun pot zice ca nu am asa ceva.
0
24-03-2020, ora 00:40
moldoveanu'
Nu este medic/terapeut
moldoveanu'
da, la chestii albe in scaun, sau scaun gras, cauta si tu pe net, sunt atatea informatii de candida asta. biofilm se mai numeste.
sigur nu tii dieta degeaba, iti da un fel de restart dieta aia, iti reface flora intestinala, te scapa de sensibilitati si te invatata sa mananci mai sanatos.
ma gadesc sa incep si eu din nou dar la ce preturi sunt acum la alimente, astept sa terminam cu pandemia asta, sa reincep sala si tocmai bine sa ies legumele noastre mai gustoase si mai accesibile la pret.
eu am bagat tot felul de prostii in mine, stau in casa si mananc ca nu am ce face :)), si am iesit azi in curte sa iau o gura de aer, instant cum am iesit am simtit un miros asa de fecale, batea si vantul. stau si ma gandesc si nu stiu exact ce naiba sa am...
0
04-04-2020, ora 00:31
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
Ca sa va dau si raspunsul la intrebarea. De ce miros urat?! Raspunsul ii ca voi inainte sa incepeti sa mirositi urat, va temeati ca voi mirositi urat, sau ca o anumita parte a corpului miroase urat, practic voi va temeati ca mirositi urat si incet, incet acel miros urat a devenit realitate. Da-ti timpul inapoi si veti vedea ca asa este, practic va-ti format in subconstientul vostru ca mirositi urat, si cum gandul are puterea de materializare acea temere din viata voastra a devenit realitate ! Ceea ce trebuie sa faceti ii sa va creati in subconstient ca nu mai mirositi deloc ( chiar daca mirositi ) si incet incet cum a aparut acel miros asa va si disparea, foarte important ii sa va feriti de frica ca mirositi, cel mai bine ii sa acceptati ca mirositi urat dar acel miros va disprea cum a si a aparut. O seara frumosa si toate cele bune !
0
06-04-2020, ora 13:08
Vipera2
Nu este medic/terapeut
Vipera2
Acum ca stiti care e cauza, daca chiar credeti ca asta e cauza ( sint 100 % convins ca asta este ) o sa va pot ajuta... doar daca vreti !
0
25-04-2020, ora 12:43
Danymyman
Nu este medic/terapeut
Danymyman
Vrea cineva sa vb pe what's up?
0
26-04-2020, ora 12:27
Nectaria20
Nu este medic/terapeut
Nectaria20
Eu am scăpat!!! După o perioada foarte lunga in care m-am chinuit cu aceasta problema, am reușit de o luna sa scap de mirosul urat. Acum mănânc absolut orice și totul a revenit la normal. Sa va spun cum a început totul. In urma cu câțiva ani am trecut printr-o perioada foarte grea a vieții mele, in urma căreia m-am ales cu acest miros urat inexplicabil și cu o anxietate pe care am conștientizat-o abia anul acesta, când am conștientizat și legătura dintre anxietate, frici, temeri, stres, depresii si mirosul urat emanat de corpul meu. M-am regăsit in foarte multe dintre mesajele citite pe forum in legătura cu acest subiect. Deși rezultatele tututor analizelor mele repetate de-alungul anilor erau ok, asta era și concluzia diverselor controalele medicale făcute, totuși ceva se întâmpla cu mine și cu corpul meu. Am încercat diverse tratamente și regimuri alimentare dar nu am sesizat nici o schimbare. Așa ca am făcut consiliere psihologică și oarecum situația a început sa se imbunătățească. Am încercat zilnic pt o perioada și autohipnoza făcută acasă după filmulețe găsite pe YouTube, care cred ca m-au ajutat sa scap de anxietate. Totuși, din disperare am cerut și ajutorul unui preot cunoscut pt harul sau, care după ce m-a ascultat m-a sfătuit așa: sa iau dimineața pe stomacul gol o lingurița de ulei Sfințit de la Sfântul Maslu și apoi sa fac un acatist sau paraclis la alegere. Începând din acea dimineața, timp de 4 săptămâni am făcut cum m-a sfătuit parintele. Neavând in acel moment in casa ulei de la Sf Maslu am luat câte o lingurița de ulei Sfințit de la candela Sfantului Nectarie primit din Grecia și am citit acatistul Sf. Nectarie și Paraclisul Maicii Domnului. Am simțit din primele zile ca acest lucru funcționează. Sfântul Nectarie și Maica Domnului m-au ajutat in nenumărate rânduri când am apelat la ei prin rugăciuni. Așa ca nu deznădăjduiți! Rugați-va Sfântului Nectarie și Maicii Domnului cu credință și veți vedea cum acesta problema va deveni o amintire neplăcuta. Din tratamentele încercate pot spune ca singurul care am simțit ca a avut efect a fost Psorinum 200 CH luat la recomandarea unui medic homeopat. Dar sunt convinsă ca fără ajutorul Sfântului Nectarie nu reușeam sa scap atât de repede de aceasta problema. Asa ca va spun cu convingere ca puteti scapă cu credință! Nu deznădăjduiți!
0
26-04-2020, ora 19:52
Unknown0
Nu este medic/terapeut
Unknown0
Eu as fi de acord cu un grup, Dany.
Felicitari, Nectaria20!
Am aprecia daca ai veni cu mai multe detalii in legatura cu mirosul.1.)Cati ani l-ai avut, ce fel de miros simteai, era mai rau cand erai acasa, ai tai il simteau etc.
2.)In acea perioada de 4 saptamani ai tinut vreun regim sau tratament? Si daca in perioada asta de 4 saptamani ai luat acel Psorinum sau daca ai facut ceva consiliere psihologica(asta din lucrurile care ai zis ca te-au ajutat)
3.)Cum am putea face rost de acel ulei sfintit?
4.)Ce fel de regimuri sau tratamente ai tinut inainte? De Candida de TMAU cumva?
5.)Cat crezi ca ce s-a intamplat a fost ceva divin si cat ceva extra? Eu sunt o persoana foarte religioasa si ma rog in fiecare zi, iar de putin timp beau apa sfintita pe stomacul gol in fiecare dimineata.
As aprecia daca ai raspunde pe puncte.
0
26-04-2020, ora 22:27
Danymyman
Nu este medic/terapeut
Danymyman
Imi trebuiesc nr de tel dar nu stiu daca le pot cere aici.oricum care vrea sa vb pe what's up voi crea un grup puteti sa incercati sa imi transmiteti nr de tel.orice ar fi e Mai bine cand suntem Mai multi si me ajutam
0
27-04-2020, ora 22:44
Danymyman
Nu este medic/terapeut
Danymyman
Adresa mea de mail e driverskills09@gmail.com
0
27-04-2020, ora 22:47
Nectaria20
Nu este medic/terapeut
Nectaria20
Revin cu detaliile cerute:
1. Din 2015 a apărut mirosul, după o veste șoc și o perioada de 3 ani de tratamente hormonale facute din dorinta de a deveni mama. Era un miros neplăcut, de imbacseala, putred, greu de explicat in cuvinte. L-am avut in tot acest timp dar la intensitate diferita, in ultima vreme se accentuase foarte tare. Cei din familie nu-l simțeau, nici eu nu-l simțeam uneori. Nici psihologul nu mi-a dat crezare la început, spunându-mi ca se observa ca sunt o persoana îngrijită si ca nu eu miros, poate alții din jurul meu. Cert este ca in spații închise și aglomerate era accentuat și mai ales in perioade de stres. Acasă și in concedii, deci in perioadele de relaxare, scădea intensitatea. Asta e și motivul pt care am început sa fac autohipnoza, după încheierea ședințelor la psiholog. Așa am început sa ma eliberez de gânduri, temeri, frici, inclusiv de teama ca corpul meu emana un miros neplăcut.
2. La finalul ședințelor de consiliere psihologică, doar 5 la număr- atat a considerat psihologul ca e nevoie, am început tratamentul homeopat (am omis sa va spun ca am luat și Lachesis mutus 200ch - va spun exact denumirea lor poate citiți prospectul deși nu va recomand sa luați fără recomandate din parte medicului) și a coincis acest moment cu cel in care am început sa urmez sfatul părintelui. In acesta perioada am mâncat mâncare de post, nu am ținut alt regim alimentar.
3. Daca aveți in casa ulei de la Sfântul Maslu puteți lua. Eu aveam ulei Sfințit de la candela Sfântului Nectarie primit din Grecia in urma unei scrisori trimise maicilor de acolo, in limba romană. Voi reveni cu adresa la care puteți sa scrieți dacă doriți.
4. O perioada am ținut regim alimentar fără gluten și înainte de acesta nu am mâncat timp de 2 luni lactate. Dar nu pot spune ca am simțit schimbări. Am încercat intr-o perioada si infometatea. Încercând sa mănânc doar orez fiert- degeaba. Nu m-a ajutat nici cărbunele medicinal, nici clorofila capsule.
5. Având in vedere atâtea lucruri încercate in cei aproape 5 ani cred cu tărie ca a fost ajutor divin! Iar dacă mi-au fost de folos si alte lucruri încercate, cu siguranța tot cu ajutorul lui Dumnezeu am scăpat! Dar stiu ca si Sfântul Nectarie mi-a ascultat rugăciunile. Nu e prima data când imi da semne ca ma asculta. începând de a 2a zi mirosul a început sa dispară treptat. Dumnezeu săvârșește minuni prin rugăciunile Sfântului Nectarie! Trebuie sa credeti cu adevărat, sa va rugați și sa nu renuntati!
0
28-04-2020, ora 16:59
Unknown0
Nu este medic/terapeut
Unknown0
1)Era si de fecale? Sau sa fi mirosit a ce mancai(mirosul sa apara dupa vreo 10 minute)?
Mirosul asa e si la mine, cand il simt cand nu. Sunt momente cand nu-l simt dar imi dau seama din reactii ca ceva nu e bine.
2)Deci ai avut si parte de tratament in aceasta perioada + mersul la psiholog inainte.
3)Eu beau in fiecare dimineata apa sfintita pe stomacul gol din aceasta de acum de a fost Izvorul tamaduirii(mica agheasma). Si de luni am inceput acatistul si paraclisul spus de tine.
5)Si eu cred ca doar Dumnezeu ne poate scapa de aceasta incercare grea.
Multumesc din suflet pentru toate raspunsurile! Dumnezeu sa aiba grija de noi!

Vorbesc aici pentru toti, daca cineva suspecteaza ca are TMAU, sa stie ca vinerea aceasta se inchide acel forum si poate mai vreti sa va luati niste ultime informatii.
0
28-04-2020, ora 20:59
Nectaria20
Nu este medic/terapeut
Nectaria20
Revin cu răspunsuri punctuale:
1. DA.
2. Tratamentul homeopat l-am primit de fapt pt o alergie/mâncărime a pielii de care sufăr tot de vreo 5 ani, fără ca vreun medic alergolog sa-i descopere cauza sau remediul. Așa am apelat la Dr Rareș Simu, care mi-a prescris tratamentul homeopat. Însă v-am scris de Psorinum pt ca am găsit pe net câteva informații despre acest tratament care mi-au atras atenția. Voi detalia la final.
3. Ma bucur ca ai început sa citesti acatistul și paraclisul. Doamne ajuta! Aștept vesti bune de la tine in curând! Iti las aici și adresa din Grecia la care poți sa scrii și poate vei primi ulei Sfințit de la candela Sf Nectarie: HOLY TRINITY
GREEK ORTHODOX MONASTERY (AGIOS NEKTARIOS), 
AEGINA ISLAND, 
GREECE, 180 10. Eu am trimis, am scris ce aveam pe suflet și exact de Sf. Nicolae am primit un plic sub preșul de la usa cu iconice și ulei Sfințit.
4. Nimic nu e întâmplator!Cu voia lui Dumnezeu se întâmpla toate, stie El mai bine de ce. Sf. Nectarie a înfăptuit multe minuni prin uleiul de la candela sa, găsiți foarte multe mărturii pe internet. Sa dea Dumnezeu sa reveniti toți cu vesti bune!
0
28-04-2020, ora 21:01
Nectaria20
Nu este medic/terapeut
Nectaria20
Căutând detalii despre Psorinum am găsit pe “rasfoiesc.com” câteva informații care mi-au atras atenția: “Constitutiile care beneficiaza cel mai mult sunt:
1. Persoanele cu boli de piele si adenopatii (care au avut in antecedente
          eruptii supresate).
2. Persoanele nervoase, nelinistite care tresar usor.
3.    Constitutiile psorice cu lipsa de vitalitate si de reactie vitala aparute dupa boli severe.
4.    Constitutii psorice cu miros neplacut al corpului si care nu poate fi indepartat de spalat.
CAUZALITATE :
Probleme si tulburari dupa boli infectioase, care dureaza de ani de zile.
Emotii ; emotii usoare care genereaza tulburari severe.
Probleme aparute dupa ridicarea unor greutati prea mari, dislocari, luxatii, lovituri.
Pe plan fizic :  
-         Sunt afectate in principal pielea si plicile (orice gen de eruptie cu mancarime), aparatul respirator, urechile si intestinul, partea dreapta a corpului.
-      ...
-         La acestea se adauga mirosul urat (putred, cadaveric) al corpului si al tuturor eliminarilor (diareea, transpiratia, otoreea, eruptiile). Oamenii nu pot sta in aceeasi camera cu pacientul Psorinum.
-         Transpiratie urat mirositoare, abundenta noaptea sau de la cel mai mic efort (in special dupa o boala acuta debilitanta).
REMEDIUL  pe larg:
Mental:
- ANXIETATE (gradul 4 impreuna cu ARS, KALI-AR, CALC-AR) SI DISPERARE IN CEEA CE PRIVESTE VIITORUL (Mind Despair future about rubrica de 8 remedii Nat-M si Psor singurele grd 2). SE SIMTE UN RATAT. Fara speranta, pesimist. Descurajat.”
0
29-04-2020, ora 19:09
Unknown0
Nu este medic/terapeut
Unknown0
2) Daca ce fac eu pt cu tratamentul anti-Candida nu-mi va trece, voi face tratamentul pe care l-ai facut tu. Nu stiu cand, candva. De aceea as avea nevoie de cateva detalii in privinta medicamentelor(Psorinum si Lachesis).
Sa-mi zici de fiecare in parte, te rog, de cate ori pe zi le luai, daca inainte sau dupa masa, cat timp le-ai luat. Si de unde le-ai procurat. Daca le-ai gasit la farmacii sau doar prin comanda de pe internet.
3)Practic scrisoare trebuie sa le scriu? Nu se poate cu vreun mail ceva?
4)Si eu cred ca toate s-au intamplat cu un scop. Si chiar daca voi scapa vreodata sau nu de acest chin, stiu ca voi avea parte de o viata cumpatata.
Multumesc anticipat!
0
29-04-2020, ora 20:06
Danymyman
Nu este medic/terapeut
Danymyman
Când vreți sa facem grup pe whatsup sa ne spunem offul. Vad ca nu suntem prea multi cel puțin activi.
Adaugă un comentariu / răspuns
1046 comentarii 1 2 ..... 333435 Înainte ›

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.