Mucus vascos in gat

26-05-2021
Viju
Nu este medic/terapeut
Viju
Am o problema de un an si anume mucus vascos in gat pe care nu îl pot expectora.Am fost pe rand la o gramada de medici :orl mi s a spus ca e deviatie de sept si cornete mărite pe care le _am operat in martie dar mucusul persista, la alergolog am fost nu sunt alergica, la pneumolog eco pulmonar ok spirometrie ok, gastroenterologie am avut o gastrita am tatat_o cu medicație si regim nu mai știu unde sa merg poate ma puteți indruma.îmi trag gatul mereu in disperarea de a mi_l curata.nu beau nu fumez si simt mucusul asta la fiecare respirație.
6 comentarii
0
26-05-2021, ora 09:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ai citit pe forum ce am explicat despre Alimente producatoare de MUCUS??
ai exclus laptele si fainoasele din alimentatie/??
radiografii sau CT sinus aifacut???
0
26-05-2021, ora 09:51
Viju
Nu este medic/terapeut
Viju
CT sinusuri am facut înainte de operatia de deviație de sept si cornete, adică în februarie sinusurile erau curate.
0
26-05-2021, ora 15:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
de aici reese ca MUCUSUL se formeaza pe mucoase si este secretat de sistemul limfatic
deci problema este Alimentatia incorecta si problemele de pe intestine
0
26-05-2021, ora 23:07
Viju
Nu este medic/terapeut
Viju
Medicul orl ist m a sfatuit sa merg la pneumolog iarăși sa nu fie vreun astm, nu a asociat secretiile cu sistemul limfatic.Nu beau acidulat, nu mănânc grăsimi de fel, la prăjeli am renunțat de când am facut regimul ptr gastrita, laptele l -am lăsat, oua nu, carne nu, dulciuri nici atat de frica nici nu stiu ce sa mai mănânc.
0
27-05-2021, ora 08:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
frica in sine este o problema seriaosa care blocheaza sistemul hormonal si da peste cap tot organismul
asa ca o ei Calm...
vorbesti cu un psiholog, cu un nutritionist
ca investiagtii incepi de la Gastrologie...
0
27-05-2021, ora 08:51
Viju
Nu este medic/terapeut
Viju
Credeți ca o detoxifiere m-ar ajuta ?o hidrocolonoterapie mi -a sugerat un medic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •