nas ingust

04-03-2009
mateia
Nu este medic/terapeut
mateia
Buna, am fost de curant internata la ORL, pentru ca tot timpul racesc foarte urat, fac imediat rosu in gat si am niste dureri groasznice de cap.Am crezut ca am sinuzita dar doctorul a zis ca e doar o raceala urata si asta se datoreaza faptului ca am nasul prea ingust.si nu mi se oxigeneaza bien caile. Cum e posibil as ceva? Ce inseaman asta?Si daca e asa ce pot sa fac?Mi s-a zis ca toata viata voi avea probleme ca raceala de acum e doar inceputul.Imi e un pic frica..daca trebuie operatie fac dar..sa fiu sigura.Multumesc si astept raspuns.
3 comentarii
0
04-03-2009, ora 16:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
BUna !
pai.. operatie pentru ce vrei sa faci?
A fost vorba ca ai o deviatie de sept.. sau rinita cronica?
Ai auzit despre imunitatea organizmuli.. si posibilitatea de a iti creste imunitatea sa nu racesti?
0
09-03-2009, ora 12:40
mateia
Nu este medic/terapeut
mateia
Deci pe biletul de externare scrie asa.rinita cronica, otita medie seroasa acuta, sinuzita maxilara cronica, sept nazal deviat.Deci ma gandesc ca e nevoie de operatie pentru deviere de sept nu?Exista spitale unde sa pot face si aceasta operatie dar si un pic sa..stilizez nasul ( daca tot ma tai)?Cam cat ar fi costul?Multumesc mult!
0
09-03-2009, ora 14:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
DA...
Cu siguranta.. ai nevoie de tratament ORL.. in cateva etape.
trebue sa Faci deviatia de sept si rinita cronica., in aceiasi sedinta.. cu anestezie generala !
n Sinuzita se vindeca practic de la sine in cazul cand ai orespiratie nazala buna!
Cauza sinuzitei acum este ca nu respiri pe nas.
Paralel trebue sa faci in tratament cu Echinaceea de minim 3 saptamani!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •