ne curge nasul

16-06-2011
doruciprian
Nu este medic/terapeut
doruciprian
Buna. am si eu o fetita de 4ani si 3 luni de 1ani ii curge nasul tot timpul fara sa faca febra sau sa aiba o stare generala rea. mucozitatile sant galben verzui si foarte vascoase. Am fost la mai multi medici dar din pacate fara nici un folos.am folosit fel si fel de tratamente am facut aerosoli fara efect..uni medici au spus ca trebuie operata de polipi alti au spus ca nu este cazul..nu stim ce sa mai facem daca puteti sa ne ajutati intr-un fel v-am fi recunoscatori. Santem din Arad poate ne recomandati ceva.. va multumim
3 comentarii
0
16-06-2011, ora 20:50
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
Copiii, mai mult decat orice fiinta vie, reactioneaza pozitiv la terapia bowen. Cautati terapeuti in orasul dvs. Vindecarea este sigura
0
17-06-2011, ora 07:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pana asteptati rezultatul de la terapia bowen, trebuie sa aveti acasa
1. aspirator nazal ( de fiacere data can auziti ca are secretii.. se face un ceai de musetel cald +1 pic de ulie volatuil de eucalip.., se pune in nas cu o pipeta.. si se aspira cu aspiratorul nazal pana se elimina toate secretiile
2 UN aparat de aerosoli.. cu care faceti tratament de 2-3 ori pe zi
3. Cautati o farmacie care prepara Colargol se damninistreaza cate 3 pic la 8 ore cate 10 zile pe luna
4 Aerius 1 lingurita seara la culcare
5 cautati pe net.. produse alimentare care produc MUCUS..
le excludeti din alimentatie.. asta ar putea fi cauza unor secretii abundente.. intoleranta la unu din acele produse
0
18-06-2011, ora 10:05
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
Domnule doctor, multumesc pentru recomandarile dvs de stricta specialitate, in beneficiul micutilor. Sunt de acord cu sfaturile dvs. pertinente. Cu cordialitate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •