nelamurire.. menstruatie intarziata si test de sarcina negativ = sarcina?

27-04-2010
al1nush2006
Nu este medic/terapeut
al1nush2006
Ciclu trebuia sa imi vina pe 10 aprilie insa nu mi-a venit pe 20 mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ si pe 25 mi-a venit ciclu, mai pot fi insarcinata?ar trebui sa imi mai pun semne de intrebare?
4 comentarii
0
27-04-2010, ora 18:32
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
daca ai ciclu, si daca testul a iesit negativ nu cred ca mai are rost sa te temi. Multa sanatate
0
04-05-2010, ora 18:53
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Nu, stai linistita, venirea menstrei e un semn ca nu esti insarcinata..
0
05-05-2010, ora 08:09
Mihaela.Coziol
Nu este medic/terapeut
Mihaela.Coziol
Crissa23, nu neaparat... poti fi insarcinata si sa ai si menstra;), se intampla rar, dar... se intampla.

Iar tu al1nush, daca ai facut test de sarcina si a iesit negativ, poti sa stai linistita.
0
05-05-2010, ora 14:04
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Foarte rar, se intampla, da, ffffoarte rar, numa sa fi prea plapanda, prea firava, si sa fi o fire mai slaba[ nu ma refer neaparat fizic] sau sa ai avorturi la activ sau chestii de gen, sau deja sa ai nasteri ceva..chestia astia si medicul o spune, iar alinush e destul de tanara pt asa ceva, are gen 19 -20 de ani. si daca aveai de gand sa raspunzi la postul acesta ii raspundeai alinei, nu mie. ca nu cred ca as fi vrut sa aud sfatul altuia sau ceva atat timp cat nu aveam nevoie sau atat timp cat nu am intrebat ceva. ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: