Nevralgie?

18-07-2019
gerrard87
Nu este medic/terapeut
gerrard87
Salut! Am 32 de ani si de aproximativ 2 luni viata mea s-a schimbat total. La inceput am simtit niste dureri scurte, ca niste pulsatii in nas si urechea dreapta, si uneori o durere care urca spre nas. La un moment dat, fiind in Brasov cu prietena mea, am simtit cum din zona mandibulara dreapta a plecat o durere pe gat si spre umar, o durere insotita de o oarecare amorteala. Am fost la neurologie la urgenta in Bv si mi s-a recomandat un RMN cerebral, care a venit cu un rezultat bun, doar o mica protuzie discala la C4, care nu ar avea nici o treaba cu durerile mentionate de mine. Am facut si un EMG, cu rezultat bun, doctora de aici m-a trimis la psihiatrie.am ajuns si acolo, psihiatra mi-a dat tratament cu cipralex si lexotan din care am luat 2 saptamani si pe care le-am aruncat, constientizand ca eu nu sunt bolnav psihic, durerile mele devenind si mai acute...durere severa episodica in urechea dreapta, dureri la radacina nasului cu iradiere spre ochi. Initial au fost pe partea dreapta, dar acum le simt oarecum mult mai slab si in urechea stanga. Cand nu am dureri mari simt un disconfort gen presiune in spatele ochilor si in spatele nasului...Durere acuta simt aproape zilnic, in general dupa amiza. Noaptea cand stau intins in pat, durerile ma lasa. De asemenea simt un disconfort si sub clavicula dreapta...am luat la rand o gramada de doctori si nu prea stiu ce sa fac...Am facut si un Rmn cervical din care rezulta fisuri de disc fribros c5-c6, c6-c7, insa medicii mi-au spus ca durerile faciale nu pot proveni de acolo..
1 comentarii
0
18-07-2019, ora 21:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Radiografie rădăcină dinților și consult la stomatolog
După la ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: