Nod gat + usturimi discrete

11-12-2014
blanarucristi
Nu este medic/terapeut
blanarucristi
Buna ziua, am 28 ani, nefumator, nebautor, etc. De aproximativ o luna, am un nod in gat, care parca se plimba si in centrul gatului, si in stanga, dar persista mai ales pe dreapta. Acest nod este doar in timpul zilei (noaptea de exemplu nu se manifesta), si nu ma deranjeaza cand inghit, din contra, dupa ce mananc/beau, aprox. 10 minute, nodul nu se manifesta.
Am fost la un consult ORL, s-a uitat un doctor la mine in gat, si a zis ca nu am nimic, si sa stau linistit, nici macar rosu nu era gatul, insa, tot persista acel nod. Analizele le-am facut in vara, a iesit totul ft bine. Ce ar putea fi ?
2 comentarii
0
11-12-2014, ora 17:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. un muschi contractat.. la persoane emotive
2 un semn indirect a unor probleme gastrice cu spazm esofagian
0
11-12-2014, ora 18:21
blanarucristi
Nu este medic/terapeut
blanarucristi
Multumesc pentru raspunsul prompt. Emotiv nu prea sunt, este cam ambiguu acest termen.
Intr-adevar, am inceput asa parca sa imi stea in creier problema asta cu gatul, si parca intotdeauna ma gandesc la acel nod. Sa fi intrat intr-un cerc inchis, nodul exista fiindca ma gandesc la el ?
Daca pica prima varianta, in cazul celei de-a 2-a, ce ar trebui facut ? Nu ar trebui sa am si alte simptome ? Multumesc mult !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •