Nodul genunchi

02-03-2019
Cristina maria1
Nu este medic/terapeut
Cristina maria1
Buna ziua.de aprox 3 luni am cazut si m am lovit la genunchiul stg.vanataia a trecut dar am ramas cu umflatura...nu ma doare.si tot cam de atunci mi a iesit si un nodul tot acolo.la incepit era mic iar in ultimele 2 sapt a crescut de marimea unui bob de mazare...nu ma doare in schimb e aderent de piele...ce ar trebui sa fac?? Multumesc
8 comentarii
1
02-03-2019, ora 14:02
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Este foarte simplu: consultatie clinica la ortoped.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
02-03-2019, ora 14:09
Cristina maria1
Nu este medic/terapeut
Cristina maria1
Am fost la ortoped si la chirurgie...urmeaza sa fac o ecogrqfie de parti moi si apoi scoaterea acelui nodul.intrebarea mea e daca ar trebui sa ma ingrijorez?
0
02-03-2019, ora 15:24
Cristina maria1
Nu este medic/terapeut
Cristina maria1
Am citit f multe...si imi este f teama...
1
02-03-2019, ora 17:19
scrisulcaterapie
Nu este medic/terapeut
scrisulcaterapie
cancerul nu se face in 3 luni, nu ai de ce sa t sperii.
Ideal ar fi sa mergi la un medic care iti da toate raspunsurile, sa nu trebuiasca sa mai intrebi p forum. Mai ales ca e vorba de o interventie chirurgicala..
0
03-03-2019, ora 09:37
Cristina maria1
Nu este medic/terapeut
Cristina maria1
Multumesc de rasp. Maine ma duc sa mi fac o ecografie de parti moi si o radiografie...am tot citit diferite articole si nu am gasit nimic care sa semene cu afectiunea mea...de asta intrebam ce poate sa fie oare?
0
03-03-2019, ora 13:29
Cristina maria1
Nu este medic/terapeut
Cristina maria1
Ma tot gandesc sa nu fie vreun sarcom sau condrosarcom...cu toata ca nu ma doare...sunt f speriata...pana maine cand exact ce e...
0
07-03-2019, ora 16:46
Cristina maria1
Nu este medic/terapeut
Cristina maria1
Buna ziua...revin cu ecografia de la genunchi...tumefactie pe fata ant a genunchiului stg. cate cotespunde unui nodul hipoecogen, rotund, relativ bine delimitat, de 7 pe 8 mm, formatiunea prezinta gine calcificari la periferie si este nevascularizata, nodulul este situat subdermic in grasimea hipodermica cu fiscret edem subcutanat in jurul leziunii...ce credeti ca ar putea fi?? Multumesc
0
08-03-2019, ora 19:18
Cristina maria1
Nu este medic/terapeut
Cristina maria1
Imi raspunde si mie cineva?? Va rog frumos...multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: