Nu e vizibil bebe la ecografie

13-09-2021
Lauracrt
Nu este medic/terapeut
Lauracrt
Buna tuturor!
Ultima mea menstruație a fost pe 30 Iulie, de curând am făcut 2 teste de sarcina și am fost plăcut surprinsă ca am rămas însărcinată. La 5 zile după ce mi-am făcut testele, am observat câteva pete de sânge maro închis pe chilot având și crampe in acea zi, panicandu-ma am sunat la salvare și am ajuns la maternitate, mi s-a făcut un control, doamna doctor spunându-mi ca aproximează ca ar fi a 5 a săptămâna de sarcina, după a urmat ecografia la care nu se vedea absolut nimic, mi s-a spus ca “e liniște”. Am întrebat-o ce sa înțeleg din acest lucru la care am primit ca răspuns “ori sarcina e timpurie și nu se vede, ori am pierdut bebele” mi s-a recomandat no Spa 40 și repaus. Intre timp am mai făcut 5 teste toate ieșind pozitive.
Astăzi am avut programarea propriu zisa la medic, la fel nu se vede nimic pe ecografie, doar mucoasa… mi s-a recomandat analize de sânge și după vedem ce se întâmpla. Am mai avut scurgeri de sânge intre timp, dar nu abundente.
A mai întâmpinat cineva aceasta problema? Va mulțumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.