nu pot pune capu' pe perna. din cauza urechii

25-08-2007
dandan
Nu este medic/terapeut
dandan
Hello, ma numesc Dan am 17 ani si am o problema legata de urechea stanga.
Au trecut 2 zile cu mici dureri in interioru' urechii, am mai avut dureri de genu' dar au trecut rapid, problema sta in felul urmator. In spatele lobului a aparut un "ganglion" sau o "bulbucatura".Mi'am intrebat prietenii dar fara rezultat. Am auzit numai povesti de genu sa nu ai otita sa iti extraga nush ce din ureche cu nush ce seringa [...]blablabla, deci numai pot auzi bine cu urechea stanga, ma doare la atingere, daca trag putin de lobul urechii aud normal. Am mai citit probleme legate de ureche... asa ca nu mi'a curs nimic din urechee pe perna sau alte chestii de genu. Help !
2 comentarii
0
25-08-2007, ora 00:00
dandan
Nu este medic/terapeut
dandan
Stiu ca este o prostie sa adaugi mesaj de 2 ori dar eu odata la 1 saptamana am un concurs legat de calculator care necesita casti. Legat de casti am auzit ca daca le tii pe urechi, mai mult de 1 ora nivelul bacteriilor din interioru ei ajung pana la un procent foarte mare... peste 100%. Ar putea fi din cauza asta... sau alta cauza ?! Mulrumesc
0
01-09-2007, ora 00:00
Hanyah
Nu este medic/terapeut
Hanyah
Da, asta asa e. Si otita poate aparea din orice porcarie: curent, bacterii, fum de tigara etc. Eu sunt in mijlocul desfasurarii ei: am otita externa si ma doare urechea de-mi vine sa-mi dau numai palme.
Du-te la doctor, nu te juca cu nimic ce are legatura cu capul.
Am si eu o intrebare, daca ai otita, poti fuma? Sau nu este indicat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.